26.04.2017

Prestiižne levifirma soetas filmi “November” Põhja-Ameerika õigused vahetult enne filmi rahvusvahelist esilinastust

24. aprillil toimus Rainer Sarneti fantaasiafilmi “November” rahvusvaheline esilinastus Tribeca filmifestivalil Ameerika Ühendriikides. Eestist olid filmi esindamas režissöör Rainer Sarnet, produtsent Katrin Kissa ja näitlejad Rea Lest ning Jörgen Liik.Vahetult enne esilinastust omandas prestiižne levifirma Oscilloscope Laboratories filmi Põhja-Ameerika õigused ning Andrus Kivirähki armastatud romaanil põhinev film jõuab sealsete kinode ekraanidele juba 2017. aasta teises pooles.

““November” on üks kõige unikaalsemaid ja hämmastavamaid filme, mida ma olen üle hulga aja näinud. Selles põimuvad nii kaunis armastuslugu kui ülijabur folkloor,” kommenteeris levifirma Oscilloscope juht Dan Berger.

Produtsent Katrin Kissa sõnul on Oscilloscope “Novembrile” ideaalne levitaja, kellest paremat oleks patt soovida. “Nad töötavad keeruliste filmidega ja suhtuvad nende levitamisse väga loominguliselt. Nende levitada oli näiteks eelmisel aastal Oscari nominatsioonini jõudnud Ciro Guerra film “Mao Embus,” kommenteeris Kissa.

Tribeca festivalil võistleb “November” programmis World Narrative Competition, mis on pühendatud maailmakino värske paremiku tutvustamisele ja kuhu valiti vaid 10 filmi.

“November” on muinasjutufilm täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus. Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega.

“Novembri” lavastas Rainer Sarnet (“Idioot”), selle peaosades mängivad Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa ja Jaan Tooming. “Novembri” produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu. Filmi muusika on loonud üks tuntumaid Poola kaasaegseid heliloojaid Jacaszek.


“November” valmis produktsioonifirmas Homeless Bob Production ja selle on kaastootnud PRPL (Holland) ning Opus Film (Poola).

Eestis on filmi võimalik veel vaadata kinos Artis.

Vaata lähemalt:
Treiler: https://youtu.be/y2YZ1X1OhD4
Koduleht: facebook.com/rehepappfilm
Instagram: rehepappfilm
Pildigalerii rahvusvahelisest esilinastusest: http://www.zimbio.com/pictures/S5O-k_a1Fri/November+Premiere+2017+Tribeca+Film+Festival/V3uxJYpAD3o

Kalender

Uudised