07.07.2017

Priit Pääsukese mängufilm "Keti lõpp" esilinastus prominentsel Karlovy Vary filmifestivalil

Kolmapäeval, 5. juuli õhtul, toimus Tšehhis prominentsel A-klassi kuuluval 52. Karlovy Vary Rahvusvahelisel Filmifestivalil Priit Pääsukese debüütmängufilmi “Keti lõpp” maailma esilinastus. Film linastus täissaalile - mõlemad festivalil aset leidvad “Keti lõpu” seansid olid juba esilinastusele eelneval päeval välja müüdud.

“ “Keti lõpp” sai siin Karlovy Varys väga sooja vastuvõtu osaliseks - tundub, et publik oli filmiga samal lainepikkusel ja rääkisime ühte keelt,” kommenteeris esilinastust režissöör Priit Pääsuke.

“ “Keti lõppu” on Karlovy Varys saatnud elav huvi. Ka filmi pressile ja rahvusvahelisele filmitööstusele mõeldud kinnine linastus oli pilgeni täis ning osad inimesed istusid põrandal. Kuna filmi on pikitud palju huumorit siis rõõmustas meid eilsel esilinastusel väga see, et rahvusvaheline publik naeris ja elas filmile kaasa,” lisas filmi produtsent Marianne Ostrat.

“Keti lõppu” esindavad festivalil filmi režissöör Priit Pääsuke, peaosatäitjad Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere jr, operaator Meelis Veeremets ja produtsent Marianne Ostrat. Maailma esilinastusel oli kohal ka kõrvalosatäitja Evelin Võigemast, kes mängib peaosa samal festivalil esilinastuvas teises Eesti mängufilmis, Katrin ja Andres Maimiku “Minu näoga onus”.


“Keti lõpp” osaleb Karlovy Vary filmifestivali East of The West võistlusprogrammis, kuhu on valitud 12 režissööride esimest või teist mängufilmi Kesk- ja Ida-Euroopast, Balkanilt, Türgist ja endistest Nõukogude Liidu maadest.

Paavo Piigi auhinnatud näidendil põhinev peenekoelise situatsioonikoomikaga vürtsitatud mängufilm “Keti lõpp” räägib inimestest keset kriisi, mis valitseb nii hinges kui neid ümbritsevas maailmas ning soovist leida elus kindel pidepunkt ja mõistetud olemise tunne. Filmi arvukates kõrvalosades säravad ka Ott Aardam, Ester Kuntu, Tiit Lilleorg, Piret Krumm, Katariina Tamm, Henrik Kalmet, Priit Pius, Mattias Naan, Tõnu Oja, Viire Valdma ja mitmed teised.

Filmi tootis Alexandra Film koostöös Luxfilmi, Filmivabriku, Cineuniti, Angel Flmsi ja 1 Agentuuriga. Filmi valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Eesti kinolinadel saab filmi näha alates 20. oktoobrist. Filmi levitab Vaata Filmi.

Fotod esilinastuselt: https://www.dropbox.com/sh/w5jyp05i8m2oujl/AAB-3BDGxowDiuHWbRPpFda1a?dl=0  - (c) Film Servis Festival Karlovy Vary a.s.

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=adYf6Elm9Qs

Karlovy Vary filmifestivali kodulehekülg: www.kviff.com

Lisainfo:
Marianne Ostrat
produtsent
5233577
marianne@alexandrafilm.ee
Alexandra Film 

Kalender

Uudised