02.09.2019

Sergei Kibuse „Teofrastus“ pälvis Ungaris parima animafilmi tiitli

Animafilm „Teofrastus“ pälvis Ungaris, Budapesti 15. rahvusvahelisel lühifilmide festivalil BuSho parima animafilmi tiitli. „Teofrastust“ esindas 27. augustist 1. septembrini toimunud festivalil filmi peaanimaator Olga Stalev. BuSho filmifestival on oluline väljund rahvusvahelistele lühifilmidele nii mängufilmi, animatsiooni kui eksperimentaalfilmi kategoorias. BuSho auhind on „Teofrastusele“ lisaks kodumaistele preemiatele juba teine rahvusvaheline tunnustus. Mais 2019 võitis filmi režissöör Sergei Kibus Zlini filmifestivalil parima uue tegija auhinna.
Septembri lõpus osaleb „Teofrastus“ Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil,  mis on maailma üks olulisemaid ja suuremaid animafestivale.   


Plastiliinitehnikas lühianimafilm „Teofrastus“ valmis Nukufilmi stuudios Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Filmi režissöör on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, jutustaja Aleksei Turovski, helilooja Mari Jürjens, operaator Ragnar Neljandi, animaatorid Olga Stalev ja Triin Sarapik-Kivi, helirežissöör Ekke Västrik, produtsendid Kerdi Oengo ja Andres Mänd.


Teofrastus koos auhinnaga; foto autor Olga Stalev:
https://www.facebook.com/Teofrastusfilm/posts/393147828009208

BuSho lühifilmide festivali pressiteade:
https://www.facebook.com/BuShoFest/posts/10156880924914086

Filmi kaadrid:
https://drive.google.com/drive/folders/1mbnWCFOBdLPGJPWmVhWhsJ4Aaq_OHEpN?usp=sharingLisainfo:
Režissöör Sergei Kibus
tel: 56277008
e-post: sergeikibus@gmail.com

Kalender

Uudised

Eesti osalusega film valiti festivalile Venice Days

Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaalia kaastootmisfilm, Ivan I. Tverdovsky „Konverents“ valiti Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi Venice Days  (Giornate Degli Autori). „Konverents“ on režissööri neljas film. Tverdovsky varasemasse filmograafiasse kuuluvad teiste seas sellised festivali hitid nagu „Zooloogia“ (2016), millega ta võitis Karlovy Vary parima režissööri preemia ning „Jumpman“ (2018). Mõlemad filmid on jõudnud ka Eesti kinolinale.
Loe lisa