02.09.2019

Sergei Kibuse „Teofrastus“ pälvis Ungaris parima animafilmi tiitli

Animafilm „Teofrastus“ pälvis Ungaris, Budapesti 15. rahvusvahelisel lühifilmide festivalil BuSho parima animafilmi tiitli. „Teofrastust“ esindas 27. augustist 1. septembrini toimunud festivalil filmi peaanimaator Olga Stalev. BuSho filmifestival on oluline väljund rahvusvahelistele lühifilmidele nii mängufilmi, animatsiooni kui eksperimentaalfilmi kategoorias. BuSho auhind on „Teofrastusele“ lisaks kodumaistele preemiatele juba teine rahvusvaheline tunnustus. Mais 2019 võitis filmi režissöör Sergei Kibus Zlini filmifestivalil parima uue tegija auhinna.
Septembri lõpus osaleb „Teofrastus“ Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil,  mis on maailma üks olulisemaid ja suuremaid animafestivale.   


Plastiliinitehnikas lühianimafilm „Teofrastus“ valmis Nukufilmi stuudios Astrid Reinla samanimelise raamatu ainetel. Filmi režissöör on Sergei Kibus, kunstnik-lavastaja Pärtel Tall, jutustaja Aleksei Turovski, helilooja Mari Jürjens, operaator Ragnar Neljandi, animaatorid Olga Stalev ja Triin Sarapik-Kivi, helirežissöör Ekke Västrik, produtsendid Kerdi Oengo ja Andres Mänd.


Teofrastus koos auhinnaga; foto autor Olga Stalev:
https://www.facebook.com/Teofrastusfilm/posts/393147828009208

BuSho lühifilmide festivali pressiteade:
https://www.facebook.com/BuShoFest/posts/10156880924914086

Filmi kaadrid:
https://drive.google.com/drive/folders/1mbnWCFOBdLPGJPWmVhWhsJ4Aaq_OHEpN?usp=sharingLisainfo:
Režissöör Sergei Kibus
tel: 56277008
e-post: sergeikibus@gmail.com

Kalender

Uudised

Saare Arenduskeskus kutsus ellu Saarte Filmifondi

Saarte Filmifondi eesmärgiks on edendada eelkõige Saaremaal professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist, tuua Saaremaale investeeringuid, reklaamida Saaremaad Eestis ja välismaal. Saarte Filmifond hakkab kaasrahastama Saaremaal ülesvõetavaid filme, telesarju, muusikavideosid, reklaame ja teisi filmiprojekte. Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused.
Loe lisa

Eesti dokumentaalfilm rahavaba maailma ehitamisest Tallinnas jõuab kinoekraanidele

Alates reedest, 13 septembrist  jõuab kino ARTIS ekraanile dokumentalistide Minna Hindi ja Meelis Muhu film „Jagada või mitte jagada“. Film jälgib kuidas Hollandist pärit Mark otsib võimalust elada väljaspool kapitalismi. Ta kutsub inimesi liituma Tallinnas tegutseva kogukonnaga, kus elatakse ilma rahata ning omavahel jagatakse oskusi, kogemusi, toitu ja armastust.
Loe lisa