02.10.2017

Sihtasutus Eesti Filmi Instituut (EFI) kuulutas välja avaliku konkursi juhatuse liikme leidmiseks. Senise EFI juhi tähtajaline leping lõpeb 2018. aasta märtsis.

Juhatuse liikme ülesanne on sihtasutuse igapäevane juhtimine ja esindamine, ta vastutab põhikirja ja tegevuskava eesmärkide täitmise ning asutuse finantstegevuse eest.EFI nõukogu esimees Paavo Nõgene kinnitas, et kandideerida võivad kõik, kellel on värskeid ideid ja soov panustada meie filmikunsti arengusse. „Kodumaise filmi suurepärased vaatajanumbrid ja meie filmikunsti jõuline rahvusvahelistumine on saanud tõeks tänu senise juhtkonna järjepidevale tööle ja entusiasmile koostöös Eesti filmitegijatega. Instituudil on kandev roll Eesti filmikunsti arendamisel. Seepärast peakski kandidaadil olema eelkõige tingimusteta armastus Eesti filmikultuuri vastu,“ rääkis Nõgene.

Kandideerima oodatakse inimesi, kes on kõrgharidusega ja juhtinud organisatsiooni vähemalt 3 aastat. Tal peab olema strateegia ja arengukava koostamise kogemus, tugev algatus-, analüüsi- ja vastutusvõime ning rahvusvahelise koostöö kogemus.

Kandideerijal palutakse motiveeritud avaldus, elulookirjeldus ja kirjalik visioon Eesti filmivaldkonna arengust aastani 2023 koos võimalike ettepanekutega esitada 31. oktoobriks k.a e-posti aadressile birgit.pohlak@filmi.ee

EFI juhataja asub ametisse eelduslikult 26. märtsil 2018 ja tema volituste kestus on 5 aastat. Täpsemad kandideerimise tingimused on EFI kodulehel siin.

Lisainformatsioon
Birgit Pohlak
Nõukogu abi
Birgit.Pohlak@filmi.ee

Kalender

Uudised

Eesti dokumentaalfilmid mainekal Toronto dokfilmifestivalil Hot Docs

Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna dokumentaalfilm “Rodeo” valiti festivali Hot Docs eriprogrammi The Changing Face of Europe, kus toimub filmi rahvusvaheline esilinastus. Samal festivalil osaleb ka eriprogrammis Special Presentations Hispaania-Eesti dokumentaalfilm “Alberti leiutamine”. Filmid linastuvad Toronto festivalil aprilli lõpus.


Loe lisa

EV100 filmiprogramm alustab

Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi avateos „Seltsimees laps“ esilinastub 23. märtsil.
Leelo Tungla autobiograafiliste teoste „Seltsimees laps ja suured inimesed“ ning „Samet ja saepuru“ ainetel kirjutatud mängufilmi tegevus viib meid 1950ndate alguse Nõukogude Eestisse, kus stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel.
Loe lisa