12.03.2020

„Sipsik“ liitus 100 000 klubiga

Kodumaine animafilm “Sipsik” on eileõhtuse seisuga kinodesse toonud juba üle 100 000 vaataja. See on järjekordne suursaavutus kodumaiste filmide jaoks – “Sipsik” on nimelt alles 10. Eesti film, mis liitus nn “100 000 klubiga”! Sellesse auväärt seltskonda kuuluvad filmid, mis on Eesti taasiseseisvumisajal kinoekraanide ette üle 100 000 silmapaari meelitanud.“100 000 klubi” kokku 33 filmist koosnevat edetabelit troonib sinna eelmisel aastal võimsalt kerkinud “Tõde ja õigus”, millel tihkelt kannul 11 aasta tagune megahitt “Avatar” ning “Klassikokkutuleku” esimene osa aastast 2016. Värskelt klubiga liitunud “Sipsik” jätkab kinolevis ning tõuseb tabelis kindlasti veel päris mitme koha võrra.

Kolmekümne kolme enim vaadatud filmi seas on animafilme lausa 15, sh koguni kõik viis “Jääaja” multikat, mõlemad “Lemmikloomade salajase elu” osad ning loomulikult “Käsilased”!

Huvitav on ka ära märkida, et antud tabelisse ei ole jõudnud mitme Eestis ääretult armastatud filmisarja esindajad – näiteks on “Sipsik” tänaseks kinodesse rohkem rahvast toonud, kui ükskõik milline James Bondi, Marveli superkangelaste, “Kiirete ja vihaste”, “Harry Potteri”, “Lotte”, “Star Warsi” või “Sõrmuste isanda” peatükk.


Lisainfo:
Kristel Tõldsepp
Sipsiku filmi produtsent
A Film Estonia Ltd.
+372 51 60 399
afilm@afilm.ee

Siim Rohtla
Kinolevi
+372 56 800 716
siim@vaatafilmi.ee

Liina Liisveld
Kinolevi turundus
+372 56 800 764
liina@vaatafilmi.ee

Kalender

Uudised

Eesti Kultuurkapitali nõukogu pöördumine ja erimeetmed kriisi leevendamiseks

Eristipendium

Et säilitada raskustesse sattunud loome- ja spordiinimeste tegevus ka viirusepuhangust tingitud kriisis, kehtestas Kultuurkapitali nõukogu eriolukorra kehtimise ajaks meetme, millega on sihtkapitalidel ja maakondlikel ekspertgruppidel õigus eraldada ka jaotuste vahelisel ajal omal algatusel eristipendiume valdkonna ja/või maakonna tunnustatud loome- ja spordiinimestele loomingulise või sportliku tegevuse säilitamiseks. Ekspertgruppide eristipendiumi piirmääraks on kuni 500 eurot ning sihtkapitalidel kuni 2000 eurot.
Loe lisa

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa