25.02.2020

„Sipsik“ tegi kinodes kosmilise avangu

Läinud nädalal esilinastunud uus animafilm “Sipsik” äratas ellu ja tõi suurele ekraanile ühe armastatuima Eesti laste raamatukangelase Sipsiku. Film tõi eellinastuste ja avanädalavahetuse jooksul kinosaalidesse kogunisti 50048 silmapaari, mida on rohkem kui ükski kodumaine perefilm seni saavutanud on.

Uus animafilm „Sipsik“, mille nimiosas häälnäitlejana Ott Sepp, alustas oma kinolevi läinud nädalal pea kõikides Eesti kinodes koguni 621 seansiga. Pühapäeva õhtuse seisuga oli filmi Eestis vaadanud juba 50048 inimest, mida on rohkem kui Eesti seni populaarseimad lastefilmi „Eia jõulud Tondikakul“ (28766), „Lotte ja kadunud lohed“ (28984) ning „Supilinna salaselts“ (17722) oma avangutega saavutasid. Õigupoolest jääb „Sipsik“ oma avangu publikunumbriga kodumaises arvestuses alla vaid „Tõele ja õigusele“, mida käis avanädalavahetusel vaatamas vaid napilt enam ehk 51239 inimest.

Filmi produtsent Kristel Tõldsepp on "Sipsiku" kinomenu eest vaatajaile südamest tänulik ja kinnitab, et kogu tiim tundis filmi tehes vastutust terve Eesti rahva ees: „Meil on siiralt hea meel, et publik on filmi nii hästi vastu võtnud. On äärmiselt südantsoojendav saada positiivset tagasisidet ning kuulda, et film meeldib nii lastele kui ka nende vanematele ja vanavanematele.“


„Sipsik“ meeldib ka kriitikuile

Postimehe filmikriitik Kristina Herodes käis „Sipsikut“ vaatamas koos kahe tütrega, ning tunnistas, et raamatus on Sipsiku seiklused märksa mahedamates toonides edasi antud. Tekkis aga küsimus, kas lastele peaks kogu elu läbi roosa mängufiltri näitama. Herodese 10aastase tütre hinnangul on „Sipsik“ just väga aus: „Selline asi on päriselt ka ohtlik! Mõtle, kui sa alla kukud või ära upud. Siis lapsed teavad ja ehk mõtlevad ka enne natuke. Mulle meeldis, et see oli realistlikult tehtud. Muidu on multikates alati vastupidi – hüppad alla, lööd kellegi maha ja ainult tähekesed tulevad, elus ju nii ei ole.“

Filmikriitika Andrei Liimets kirjutab, et maailmas saab õnneks olla rohkem animatsioone kui Pixar ja Lotte: „"Sipsik" mahub kenasti kuhugi nende vahele ja väärib sümpaatse lastefilmina igati vaatamist."

PÖFFi juht Tiina Lokk käis „Sipsikut“ vaatamas koos lapselapsega, kellele animafilm väga meeldis: „Ta on just aasta vanem kui Anu filmis. Ta naeris, natuke nuttis ja natuke kartis – kõik täiesti normaalsed emotsioonid. Ja mulle meeldis film ka väga – oli mõnus tervik, hoogne ja huvitav. Oli palju soojust, nalja ja headust. Pole üldse lihtne anda edasi ühe raamatu vaimu ja elustada Edgar Valteri käekirja ekraanil, jäädes seejuures iseendaks ja originaalseks. Meile kahele meeldis „Sipsik“ väga, meie ümber olnud lastele ja vanematele samuti. Minge vaatama ja tulete natukene parematena kinost välja!“ kinnitas Tiina Lokk.

Uus animafilm „Sipsik“ on nüüd kinodes!

Lisainfo:
Kristel Tõldsepp
Sipsiku filmi produtsent
A Film Estonia Ltd.
+372 51 60 399
afilm@afilm.ee


Siim Rohtla
Kinolevi
+372 56 800 716
siim@vaatafilmi.ee


Liina Liisveld
Kinolevi turundus
+372 56 800 764
liina@vaatafilmi.ee

 

Kalender

Uudised

Eesti Kultuurkapitali nõukogu pöördumine ja erimeetmed kriisi leevendamiseks

Eristipendium

Et säilitada raskustesse sattunud loome- ja spordiinimeste tegevus ka viirusepuhangust tingitud kriisis, kehtestas Kultuurkapitali nõukogu eriolukorra kehtimise ajaks meetme, millega on sihtkapitalidel ja maakondlikel ekspertgruppidel õigus eraldada ka jaotuste vahelisel ajal omal algatusel eristipendiume valdkonna ja/või maakonna tunnustatud loome- ja spordiinimestele loomingulise või sportliku tegevuse säilitamiseks. Ekspertgruppide eristipendiumi piirmääraks on kuni 500 eurot ning sihtkapitalidel kuni 2000 eurot.
Loe lisa

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa