01.02.2019

Soome - Eesti ühistööna valminud teleseriaal võitis maineka rahvusvahelise auhinna

Sel nädalal võitis Soome - Eesti ühistööna valminud 6-osaline krimidraama "All the Sins" ehk eesti keeles "Kõik patud" maineka Nordisk Film ja TV Fondi auhinna.Merja Aakko ja Mika Ronkaineni kirjutatud seriaali kaasprodutsent on Kristian Taska.  Sarja monteerija on Tambet Tasuja ning treilerid on monteerinud Marion Koppel. Sarja järeltöötluse eest vastutasid Eesti ettevõtted Postworks ja FrostFX. Ühtlasi sai seriaal toetust Eesti Filmi Instituudi juures olevast Film Estonia tagasimaksefondist.

Taska Filmi jaoks on sari juba mitmes koostöö Soome tootja Ilkka Mattila ja tema ettevõttega Mattila-Röhr Production. Varasemalt on koostöös valminud  sellised eestlastele tuttavad mängufilmid nagu “Nimed marmortahvlil”, “1944”, “Sangarid” ja “Igitee”. Ilkka Matila on ka praegu kinodes jooksvale ülimenuka “Klassikokkutulek 3” kaastootja.

Kristian Taska sõnul on teleseriaalide konkurents väga tihe, eriti Skandinaavias, sest paljud neist on ülemaailmselt menukad. “Seda enam teeb rõõmsaks, et meie Põhja-Soomes filmitud ja Eestis järeltoodetud sari paistis oma sisu ja kvaliteediga silma just Taani, Norra ja Rootsi toodangu seast”, sõnas Taska.

Eesti Filmi Instituudi juhi Edith Sepa sõnul on auhind väga eriline Film Estonia toetusprogrammile. “Ilma Film Estonia programmita poleks meile sellist võimalust avanenud, et Eesti tegijad saaksid saanud osaleda Skandinaavia telesarja tootmises. Oleme oma toetusmehhanismidega õigel teel”, ütles Sepp ning lisas veel: “Paista välja Põhjamaade telesarjade tootjate seas on kindlasti suur edasiminek Eesti filmitegijate rahvusvahelisele mainele”.

Ilkka Matila ja Kristian Taska on juba ette valmistamas sarja teist hooaega. Sarja peatellija on Soome Elisa.

Seriaali treileri leiate siit:
https://vimeo.com/306173170

Seriaali pildid leiate siit:
https://bit.ly/2B7l6WH

Lisainformatsioon auhinna kohta:
https://variety.com/2019/film/festivals/goteborg-all-the-sins-wins-2019-nordisk-film-tv-fond-prize-1203123854/


Kontakt:
Kristian Taska
Taska Film
film@taska.ee

Edith Sepp
Estonian Film Instituut
juhataja
edith@filmi.ee
Tel: +372 6276062

Teate edastas:
Ivo Kallasmaa
CEO-Vanemkonsultant
Kommunikatsioonibüroo Dalton
+372 506 4593
ivo@dalton.ee
www.dalton.ee
Laeva 2, 10111 Tallinn

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa