05.12.2019

Spioonimärul „Jeesus juhatab Sind kiirteele!“ jõuab kinodesse 6. detsembril

Täna, 5 detsembril esilinastub kinos Sõprus Miguel Llansó mängufilm „Jeesus juhatab Sind kiirteele“ ja juba homsest, 6. detsembrist näeb filmi kinodes üle Eesti.Eesti-Etioopia-Hispaania-Läti koostöös valminud seikluslikus põnevikus mängivad Eesti näitlejatest Gerda-Anette Allikas, Lauri Lagle, Taavi Eelmaa, Rene Köster ja Jaanika Arum. Filmi Eesti operaator on Erik Põllumaa ning kunstnik ja kostüümikunstnik Anna-Liisa Liiver.

Tänavusel PÖFF-il publiku südame võitnud ja veel ligi 40 rahvusvahelisel filmifestivalil linastunud teos on juba pärjatud seitsme auhinnaga, nende hulgas ka publikulemmiku tiitliga Fantasia rahvusvahelisel festivalil ja parima kunstnikutöö auhinnaga Neuchâtel Fantastic festivalil, mis on žanrifilmide festivalide absoluutne tippklass.

Fenomenaalne festivalihitt „Jeesus juhatab Sind kiirteele“ on Miguel Llansó teine täispikk film, mis räägib loo aastast 2035, mil Tallinn on muutunud megalinnaks, mida juhib programm nimega Psychobook. Kui müstiline viirus nimega Nõukogude Liit Psychobooki ründab, peavad CIA agendid Palmer Eldritch ja D.T. Gagano süsteemi sisenema ja viiruse hävitama. Kuid varsti juhtub mõeldamatu, Eldritch põgeneb ja Gagano jääb süsteemi lõksu. Viirus toimetab Gagano alternatiivsesse reaalsusesse nimega Beeta-Etioopia ning seal ei jää Gaganol muud üle, kui ise selles ohtlikus mängus selgeks teha, mis on reaalne ja mis mitte. Või nii ta vähemalt arvab.

„Kas see labürintlik lugu on unenägu? Narkotripp? Süvariigi vandenõu? Llansó absurdne narritamine looga jätab kõik need võimalused lahtiseks, pakkudes samas muljetavaldavalt sügavat terviklikkust mis teeb sihilikult oimetuks. ….. See film on kahtlemata midagi ennenägematut ja sellisest voorusest saab sündida vaid kultus.“ Nii kirjutab filmist maailma vanim filmikriitika ajakiri Variety.

Miguel Llansó (1979) sündis ja kasvas Madridis, kuid sattus hiljem Etioopiasse, kus ta aastaid elas ja töötas. Praegu elab Llansó Tallinnas ning töötab Balti Filmi- ja Meediakoolis režii- ja stsenaristika õppejõuna.

„Jeesus juhatab Sind kiirteele“ on 50% ulatuses üles võetud Eestis. Filmi Eesti-poolne tootja on Alasti Kino ja produtsent Kristjan Pütsep. Eesti võtted toimusid muuhulgas Kultuurikatlas, Viru hotellis, jäämurdja Tarmol, Dünamo poksiklubis ning Sillamäe tehases.

Filmi Eesti osalust toetasid Kultuurkapital ning Eesti Filmi Instituut.


Film linastub kinodes Sõprus, Artis ja Apollo ning väikekinodes üle Eesti alates 6. detsembrist ning erilinastused toimuvad Elektriteatris, Apollo kinodes ja Kai kunstikeskuses.


Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=_9Y-cZuQLrE


LISAINFO:

Liis Nimik
5661 6905
liis@alastikino.ee

Kristjan Pütsep
5667 3727
kristjan@alastikino.ee

Kalender

Uudised

Eesti osalusega film valiti festivalile Venice Days

Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaalia kaastootmisfilm, Ivan I. Tverdovsky „Konverents“ valiti Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi Venice Days  (Giornate Degli Autori). „Konverents“ on režissööri neljas film. Tverdovsky varasemasse filmograafiasse kuuluvad teiste seas sellised festivali hitid nagu „Zooloogia“ (2016), millega ta võitis Karlovy Vary parima režissööri preemia ning „Jumpman“ (2018). Mõlemad filmid on jõudnud ka Eesti kinolinale.
Loe lisa