24.04.2018

Stuttgarti animafilmide festivalil suur Balti fookus

Aprilli lõpus toimuv 25. Stuttgarti animafilmide festival tähistab kolme Balti riigi sajandat juubelit, tõstes fookusesse siinse animaloomingu. Juubeliaastal esindavad Eestit sel maailma mainekaimal festivalil Ülo Pikkovi ja Priit Pärna retrospektiivid.Rahvusvahelisse võistlusprogrammi valiti Ülo Pikkovi uus film “Lahtilaskmise lugu” ning Panorama programmis linastuvad Olga ja Priit Pärna animafilm “Silmadeta jahimees. Handi lugu”, Chintis Lundgreni auhinnatud “Manivald” ja Riho Undi uus animatsioon “Maria ja 7 pöialpoissi”. Esindatud on ka Eesti Kunstiakadeemia tudengi Teele Straussi animafilm “Ükskord igavuse väljadel” ja Nicolás Petelski Mesóni “A Table Game”. Viimane on valitud ka teise maailma mastaabis olulise animafestivali Annecy võistlusprogrammi.

Eesti animamaastikust laiema pildi andmiseks ja siinsete animatootmise võimaluste tutvustamiseks, on festival kutsunud end esitlema ühe Eesti animastuudio, sedapuhku A Film Estonia. Tegemist on üle 20 aasta tegutsenud stuudioga, kus luuakse nii joonis- kui ka arvutianimatsioone. A Filmi Estonia on teinud koostööd nii kaastootmise kui teenusena  animafilmidele üle maailma, nende enda tuntuim lühifilm on “Suur maalritöö” ning hetkel on tootmises täispikk animafilm “Sipsik”.

“Eesti saab Stuttgarti animafestivali fookusriigina hiilgava võimaluse tõsta teadlikkust nii Eesti riigist kui ka siinsest animaloomingust,” ütleb Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp. “Eesti animafilmid on aastaid jõudnud rahvusvaheliste filmifestivalide programmidesse. Selle projekti eriüritus aitab aga oma mastaapsuses teha struktuursemaid muudatusi ning tõmmata meie filmivaldkonnale tänu juubeliaastale veelgi enam tähelepanu.”

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Lisainfo:
Birgit Pajust
5564 8132
Eesti Filmi Instituut
Turundusspetsialist

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa