15.06.2018

Sulev Keeduse mängufilmi „Mehetapja / Süütu / Vari” rahvusvaheline esilinastus Shanghai rahvusvahelisel filmifestivalil

Mängufilm „Mehetapja / Süütu / Vari” on valitud 16. juunil algava Shanghai rahvusvahelise filmifestivali (SIFF) programmi „The Belt and Road Film Week“. Shanghai filmifestival loodi 1993.aastal ja kuulub nn A-klassi festivalide hulka.

Filmi esilinastus Eestis toimus Pimedate Ööde Filmifestivali rahvusvahelises võistlusprogrammis ning Erik Põllumaa ja Ivar Taim võitsid parima operaatoritöö ja Martynas Bialobžeskis parima muusika auhinna.

Režissöör Sulev Keeduse viies täispikk mängufilm „Mehetapja / Süütu / Vari”  koosneb kolmest novellist, kus eri ajastutel toimuvates lugudes kehastab Rea Lest kolme peaosalist - Maarat, Elinat ja Luna Leed, kelle elu panevad paika vastavalt iidsed traditsioonid ning kombestik, karm riigikord ja võimude valvas pilk ning ohjeldamatu vabadus ja sellest tulenev tühjusetunne.
Film valmis Eesti-Leedu koostööna, tootjateks F-Seitse ja Era Film.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Leedu Filmikeskus, Ida-Virumaa Filmifond.

Lisainfo festivali kohta: http://www.siff.com/a/2018-06-13/2702.html
Filmi treiler: https://youtu.be/XyjzW0F3hIk

Lisainformatsioon:
Kaie-Ene Rääk, produtsent
kaie@fseitse.ee
5648 8902

Kalender

Uudised

Eesti Filmi Instituut jagas välja aasta esimesed toetused

2019. aasta esimeses tootmistoetuste ning vähemuskaastootmiste taotlusvoorus jagas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja 1,32 miljonit eurot. Teiste seas said rahastuse nii spioonilugu, mille peaossa võib oodata Priit Võigemasti, kui Läti-Eesti koostööna valmiv lastefilm.
Loe lisa

Eesti filmid taas Berliinis

Eesti on tänavusel Berliini filmifestivalil esindatud mitme projektiga. "Lotte ja kadunud lohed" teeb rahvusvahelise esilinastuse laste- ja noortefilmide programmis Generation. Filmil "Eia jõulud Tondikakul" on Berliinis kaks turulinastust. Berlinale punasel vaibal astub üles Eesti näitlejanna Rea Lest, kes on valitud Berlinale Shooting Stars talendiprogrammi. Berliini filmifestival toimub 7.-17. veebruarini.
Loe lisa