30.04.2018

Täna esilinastub Eesti-Gruusia mängufilm "Ohtlik ema"

Eesti Filmimuuseumis esilinastub rohkete auhindadega pärjatud Eesti-Gruusia koostööfilm "Ohtlik ema".  Gruusia režissööri Ana Urushadze debüütmängufilm on praeguseks üks enim rahvusvahelistel filmifestivalidel hinnatud filme sel aastal."Ohtlik ema" on erinevatel festivalidel võitnud juba 24 auhinda pea igas maailma nurgas, nende hulka kuuluvad Grand Prix´d Locarno ja Sarajevo filmifestivalidel, parima filmi preemia Beijingi festivalil, parima uue režissööri auhind San Fransisco festivalil, samuti on film võitnud Aasia ja Vaikse ookeani filmiakadeemia  aasta auhinna.

"Ohtlik ema" räägib 50-aastasest koduperenaisest Mananast, kes peab valima oma pere ja allasurutud kire, kirjutamise, vahel. Naine otsustab viskuda oma unistuse teostamisele, ohverdades end nii vaimselt kui füüsiliselt.

Film linastub valitud Eesti kinodes: Artis, Elektriteater, Märjamaa kino Helk, Vastseliina rahvamaja, Tapa Kultuurikoda.

Kaadrid filmist:
https://drive.google.com/open?id=1K8a4WVyKyAxURnx3gQMrBaVyohgtmda3

Filmi treiler:
https://vimeo.com/225593123

Täiendav info filmi kohta:
https://www.imdb.com/title/tt7148254/?ref_=nv_sr_1
http://allfilm.ee/et/projektid/ohtlik-ema/

Täiendav info:
Madis Tüür
madis@allfilm.ee
56 911 224

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa