12.04.2018

Täna esilinastub uus Eesti film "Portugal"

Täna õhtul esilinastub režissöör Lauri Lagle mängufilm "Portugal", mille peaosades on näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel. Filmis löövad kaasa Anne Türnpu, Jarmo Reha, Elmo Nüganen, Taavi Eelmaa, Eva Klemets, Meelis Rämmeld ja paljud teised tuntud näitlejad.“Portugal” vaatleb tänapäeva inimest, kelle tasakaalupunkt on paigast nihkunud. Kelle isklikku ruumi on kogunenud kõike rohkem kui mahub. Kergelt koomiliste sugemetega seikluslik draama on tunnustatud näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm.

Karina ja Martin on vabaabielus elavad lapsevanemad, kelle omavahelises armastuses pole põhjust kahelda. Aga kui hing ihkab midagi veel, mingit seletamatut kõdi, saavad alguse sündmused, kus miski pole enam endine. See on lugu suurest igatsusest millegi järele, mida ei ole veel tundnud või mida võib-olla isegi ei eksisteeri.

Järgides oma sisemist tungi algab otsingute teekond, mis on mänguline, muhe, läbinisti inimlik, täis eksimise ja uuesti alustamise võimalusi ning värvikaid karaktereid, kes kõik on teel ja kel kõigil on üks eesmärk – leida õnn.

Mängufilm “Portugal” sai 2017 aastal A-kategooria filmifestivalil Locarnos peapreemia filmitööstuse programmis Esmapilk (First Look).

Filmi esilinastust CC Plaza Scape saalis algusega kell 19:00 on oodatud kajastama ajakirjanikud ja fotograafid.

Täiendav info filmi kohta: http://allfilm.ee/et/projektid/portugal/

Filmi treiler: https://vimeo.com/258075251

Kaadrid filmist: https://drive.google.com/open?id=1qkyQ_4OLGVcZbSVM5Tou1zPAxt3FSNKf

Täiendav info:
Tiina Savi
tiina.savi@gmail.com
53 993 411

Madis Tüür
madis@allfilm.ee
56 911 224

Kalender

Uudised

Soome-ugri filmifestival ootab filmitegijaid töötubadesse

Tänavu suvel toimub maalilisel Võrumaal juba kuuendat korda Soome-Ugri Filmifestival FUFF, kus lisaks filmiprogrammi nautimisele saab end harida mitmetes huvitavates töötubades. Oma ala professionaalide juhendamisel toimuvad stsenaristika, eksperimentaalfilmi, analoogfilmi ja anima ja eksperimentaalmuusika töötoad. Lisaks saab harjutada näitlemist ning õppida filmide monteerimist. Osalema on oodatud nii juba kogenud, kui alles esimesi samme tegevad filmihuvilised.
Loe lisa