21.09.2017

Täna esilinastub uus Maimikute mängufilm “Minu näoga onu”

Täna õhtul esilinastub Tallinnas Coca-Cola Plazas Andres ja Katrin Maimiku uus mängufilm “Minu näoga onu”, filmi saab kinodes üle Eesti näha alates tänasest õhtust. Vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv “Minu näoga onu” on humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast.

“Tihti on nii, et mida täbaramas olukorras on meie kangelased ekraanil, seda kõvemini me neile kaasa elame. Ükskõik kas draama- või komöödiavõtmes. Sest nagu Kurt Vonnegut on öelnud: “Naer ja pisarad väljendavad sama asja. Pisarate puhul on pärast ainult rohkem koristamist”,” iseloomustas valminud filmi režissöör Andres Maimik.

“Minu näoga onu” maailmaesilinastus toimus tänavu suvel mainekal Karlovy Vary filmifestivalil, kus film osales võistlusprogrammis.

Filmi produtsendid on Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Kristina Lõuk. “Minu näoga onu” tootis Kuukulgur Film koostöös Kinosaurus Filmiga, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Filmi stsenaariumi autorite ja režissööride Andres ja Katrin Maimiku koostöös on varem valminud 2014. aastal linastunud mängufilm “Kirsitubakas”.

Pressimaterjal:
Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=GrK9C_qdXQU&t=7s
Kaadrid filmist: https://www.dropbox.com/sh/uexpt8l1p4dbl3c/AABO3WWWaxwERzLyFZ9BuQdOa?dl=0
Filmi Facebooki leht: https://www.facebook.com/minunaogaonu/

Lugupidamisega
Ilmar Kahro
filmi pressiesindaja
58864200

Kalender

Uudised