EKSPERIMENTAALFILMI TOOTMISE TOETUS
Eksperimentaalfilm on erineva pikkusega film, milles kasutatakse filmikunsti väljendusvahendite ebatraditsioonilisi vorme, muuhulgas uuenduslikku narratiivi või dramaturgiat, teiste kunstiliikide sümbioosi filmikunstiga, uusi võtteid tehnilistes lahendustes või esteetikas vmt. Eksperimentaalfilmi näidatakse ühel ekraanil. Kui eksperimentaalfilm on mõne muu projekti (meedia, kunst, teater vmt) osa, peab see film olema esitletav ja vaadatav ka iseseisva filmiteosena. 

Eksperimentaalfilmi taotluse lisad
Filmi pealkiri eesti ja inglise keeles, žanr, pikkus, värviline/must-valge, ekraaniformaat, filmimise formaat, heliformaat, esituskoopia kandja, sisu 1-2 lausega kuni 200 tähemärki koos vahedega (avalikuks kasutamiseks)
Autorite (stsenarist, režissöör, operaator, kunstnik, helilooja) ja produtsentide CV-d või lingid EFIS andmebaasi
Tootmise ajakava
Tootmise koond- ja detailne eelarve ning rahastusplaan
Sünopsis (kuni 1800 tähemärki)
*Stsenaarium
*Režissööri visioon (motivatsioon ja teema, struktuur, karakterid, visuaalne lahendus)
*Kujunduskavandid ja stiilinäited
*Näitlejad (nimed, fotod)
*Võttekohad (nimetused, fotod)
Peaprodutsendi kommentaar (tegevused, ajakava, eelarve, rahastamisplaan, omapanus)
Turundus- ja leviplaan (kasutada EFI koostatud turundus- ja leviplaani näidist)
Kirjalike kokkulepete koopiad (autorilepingud, näitlejate lepingud, õiguste lepingud, kaastootmislepingud, finantseerimislepingud)
Treiler (olemasolul)

*Stsenaarium, režissööri visioon, kujunduskavandid ja stiilinäited, näitlejad ja võttekohad võivad olla esitatud ühe dokumendina.

Kalender

Uudised

Eesti Kultuurkapitali nõukogu pöördumine ja erimeetmed kriisi leevendamiseks

Eristipendium

Et säilitada raskustesse sattunud loome- ja spordiinimeste tegevus ka viirusepuhangust tingitud kriisis, kehtestas Kultuurkapitali nõukogu eriolukorra kehtimise ajaks meetme, millega on sihtkapitalidel ja maakondlikel ekspertgruppidel õigus eraldada ka jaotuste vahelisel ajal omal algatusel eristipendiume valdkonna ja/või maakonna tunnustatud loome- ja spordiinimestele loomingulise või sportliku tegevuse säilitamiseks. Ekspertgruppide eristipendiumi piirmääraks on kuni 500 eurot ning sihtkapitalidel kuni 2000 eurot.
Loe lisa

Auhinnatud kodumaine animafilm nüüd kõigile vaadatav

Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on varasemalt rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muuhulgas on film jõudud sellistele olulistele animafestivalidele nagu Annecy, Go Short, Animateka ja GLAS. Lisaks on film pälvinud parima tudengianimatsiooni auhinna järgmistel festivalidel: Stuttgart, Fredrikstad, Kaboom ja Supertoon.
Loe lisa