EKSPERIMENTAALFILMI TOOTMISE TOETUS
Eksperimentaalfilm on erineva pikkusega film, milles kasutatakse filmikunsti väljendusvahendite ebatraditsioonilisi vorme, muuhulgas uuenduslikku narratiivi või dramaturgiat, teiste kunstiliikide sümbioosi filmikunstiga, uusi võtteid tehnilistes lahendustes või esteetikas vmt. Eksperimentaalfilmi näidatakse ühel ekraanil. Kui eksperimentaalfilm on mõne muu projekti (meedia, kunst, teater vmt) osa, peab see film olema esitletav ja vaadatav ka iseseisva filmiteosena. 

Eksperimentaalfilmi taotluse lisad
Filmi pealkiri eesti ja inglise keeles, žanr, pikkus, värviline/must-valge, ekraaniformaat, filmimise formaat, heliformaat, esituskoopia kandja, sisu 1-2 lausega kuni 200 tähemärki koos vahedega (avalikuks kasutamiseks)
Autorite (stsenarist, režissöör, operaator, kunstnik, helilooja) ja produtsentide CV-d või lingid EFIS andmebaasi
Tootmise ajakava
Tootmise koond- ja detailne eelarve ning rahastusplaan
Sünopsis (kuni 1800 tähemärki)
*Stsenaarium
*Režissööri visioon (motivatsioon ja teema, struktuur, karakterid, visuaalne lahendus)
*Kujunduskavandid ja stiilinäited
*Näitlejad (nimed, fotod)
*Võttekohad (nimetused, fotod)
Peaprodutsendi kommentaar (tegevused, ajakava, eelarve, rahastamisplaan, omapanus)
Turundus- ja leviplaan (kasutada EFI koostatud turundus- ja leviplaani näidist)
Kirjalike kokkulepete koopiad (autorilepingud, näitlejate lepingud, õiguste lepingud, kaastootmislepingud, finantseerimislepingud)
Treiler (olemasolul)

*Stsenaarium, režissööri visioon, kujunduskavandid ja stiilinäited, näitlejad ja võttekohad võivad olla esitatud ühe dokumendina.

Kalender

Uudised

EFI jagas välja mängufilmide tootmisrahad

Eesti Filmi Instituut (EFI) jagas 2020. aasta esimeses tootmistoetuste voorus kodumaistele mängufilmidele kogu aasta tootmistoetused, mille said kolm mängufilmi. Eelarve vähesuse tõttu makstakse tootmistoetused välja kahes etapis – kokku 990 000 eurot sellel aastal ning 800 000 eurot järgmisel. EFI andis ka 320 000 euro eest toetusi mängu- ja dokumentaalfilmidele, mille juures on Eesti tootjatel vähemuskaastootmise osalus.

Loe lisa