23.01.2019

Trieste filmifestivalil anti välja Itaalia–Balti arendusauhinnad

Trieste filmifestivali koostööfoorumi When East Meets West Itaalia – Balti arendusauhinnad anti välja eile, 22. jaanuaril 2019.  Võit läks Leedu-Itaalia koostööfilmile “Ultramondo” ning Leedu-Itaalia-Läti-Prantsusmaa ühisprojektile “Searching for Antigravity”. Auhinnafond oli 30 000 eurot.Trieste filmifestivali koostööfoorum When East Meets West toimus 20.-22. jaanuarini. Itaalia –  Balti arendusauhinnale kandideeris kokku kaheksa projekti, neist kaks Eestist.

Žüriisse kuulusid Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp, Läti filmikeskuse juht Dita Rietuma, Leedu filmikeskuse juht Rolandas Kvietkauskas ja Itaalia kultuuriministeeriumi poolelt Mariella Troccoli ja Chiara Fortuna.

Itaalia ja Balti riikide koostööfilmide arendusauhind loodi 2018. aasta novembris. Auhinna andmise eesmärk on rahastada Itaalia ja Balti riikide koostöös sündivate täispikkade mängu-, anima- ja dokumentaalfilmide arendust.

Järgmine Itaalia-Balti riikide arendusauhind kuulutatakse välja 2019. aastal sügisel, PÖFFi raames. Osaleda võivad koostööprojektid, mille tootjatest vähemalt ühe registreeritud asukoht on Itaalias ja ühe registreeritud asukoht Eestis, Lätis või Leedus. Filmi pikkus peab olema vähemalt 52 minutit.


When East Meets West - www.wemw.itLisainfo
Edith Sepp
Eesti Filmi Instituudi juht
edith@filmi.ee

Kalender

Uudised

„Jeesus näitab teed kiirteele“ sai Šveitsis auhinna

Šveitsis, Neuchateli rahvusvahelisel fantaasiafilmide festivalil maailmaesilinastunud Eesti-Etioopia-Hispaania-Suurbritannia-Rumeenia-Läti koostööfilm „Jeesus näitab teed kiirteele“ sai festivali tähtsuselt teise auhinna. Auhind „Imagining the Future“ on pühendatud kunstnikutööle ning sellega kaasneb 5000 EUR suurune preemia. Preemia anti välja filmile, „mis on tehtud äärmiselt nappide vahenditega kuid suure kire ja leidlikkusega ning mille retro- ja lo-fi esteetika viib meid maailma, kus liikuv pilt ja animatsioon tekitavad koos üllatava tulemuse“. Filmi kunstnikutöö autorid on režissöör Miguel Llansó, eesti filmikunstnik Anna-Liisa Liiver ning Aitor ja Fran Almuedo Hispaaniast.
Loe lisa