11.07.2018

Filmi „Whitney: Luba olla mina ise“ eriseansid augustis kinos Artis

Kino Artis toob Whitney Houstoni sünnipäeva puhul välja unustamatu lauljanna eluloofilmi „Whitney: Luba olla mina ise“

Loe edasi
09.07.2018

Kinodesse jõuab film Utøya saare tragöödiast

Alates 20. juulist jõuab kinodesse Norra režissööri Erik Poppe põnevusdraama "Utøya, 22. juuli".

Loe edasi
06.07.2018

Eile oli „Klassikokkutuleku“ hitt-triloogia ajalooline viimane võttepäev

Eile, 5. juulil lõppesid kodumaise menukomöödia “Klassikokkutulek” kolmanda ja viimase osa võtted, mille peaosades on tagasi Mait Malmsten, Henry “Genka” Kõrvits ja Ago Anderson ning režissööritoolis hittsarja vaimne isa René Vilbre. Triloogia häbitu lõppvaatusega liituvad ka Eesti huumorimaastiku elavad legendid Jan Uuspõld, Ott Sepp ja Piret Krumm!

Loe edasi
04.07.2018

Lembit Ulfsaki eluloonäitus Tallinna Portreegaleriis

4.juulil, kui Lembit Ulfsak oleks saanud 71-aastaseks, avatakse Tallinna Portreegaleriis (Suur-Karja 2) armastatud näitleja eluloonäitus.

Loe edasi
03.07.2018

EFI käivitas lühisarjade arendustoetused krimipõneviku ja lastelooga

Eesti Filmi Instituudi (EFI) värske algatusega toetada lühisarjade stsenaariumide arendamist saavad hoogu juurde krimipõnevik „Sügavik” ning lastesari „Supilinna salaselts ja kurgimaffia”.

Loe edasi
28.06.2018

Balti dokumentalistika uue laine retrospektiiv Karlovy Vary filmifestivalil

29. juunist 7. juulini toimuval 53. Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil esilinastub Eesti-Läti-Leedu koostöös valminud dokumentaalfilm “Ajasillad”. Film on osa Balti riikide sajanda sünnipäeva auks korraldatud suurejoonelisest dokumentaalfilmide retrospektiivist – “Aja peegeldused: Balti poeetiline dokumentaal”.

Loe edasi
20.06.2018

ERR kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga ootab filmitootjatelt uute portreefilmide ideid.

Loe edasi
19.06.2018

Algasid Urmas E. Liivi õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" võtted

17. juunil algasid Lääne-Virumaal Urmas Eero Liivi õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" võtted. Film sünnib täielikult erakapitali toel ning esilinastus on planeeritud 2019. aastasse. 

Loe edasi
18.06.2018

EV100 juubeliprogramm tõstis Eesti animavaldkonna esile Annecys

11.-16. juunini toimus Prantsusmaal Annecy rahvusvaheline animafilmide festival. Animamaailma Cannes'iks nimetatud festival on väga oluline Eesti animamaastiku jaoks ning juubeliaasta puhul oli Eesti esindatud suuremalt kui kunagi varem.

Loe edasi
18.06.2018

Animafilm “Teofrastus” otsib toetust järeltöötluseks

Lühianimafilmi „Teofrastus“ valmimine Nukufilmi stuudios on jõudnud tähtsa teetähiseni – seitse kuud kestnud võtteperiood sai 1. juunil läbi. Selle plastiliini-tehnikas filmi ülesvõtmine oli mahukas ja keeruline töö, mis vajas paljude inimeste pühendumist, usku ja entusiasmi. Kuid ees on veel kogu järeltöötluse etapp.

Loe edasi
15.06.2018

Sulev Keeduse mängufilmi „Mehetapja / Süütu / Vari” rahvusvaheline esilinastus Shanghai rahvusvahelisel filmifestivalil

Mängufilm „Mehetapja / Süütu / Vari” on valitud 16. juunil algava Shanghai rahvusvahelise filmifestivali (SIFF) programmi „The Belt and Road Film Week“.

Loe edasi
15.06.2018

Valminud on EV100 filmi „Eia jõulud Tondikakul“ esimene tiiser

Täna, 15. juunil esitletakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodava koguperemängufilmi „Eia jõulud Tondikakul“ esimest ametlikku tiiserit. Eesti esimene jõulumängufilm jõuab kodumaal kinoekraanidele detsembri alguses.

Loe edasi
11.06.2018

Algavad hittkomöödia eepilise finaali „Klassikokkutulek 3: Ristiisad“ võtted, kambaga liitub Jan Uuspõld

Täna saavad hoo sisse kodumaise menukomöödia “Klassikokkutulek” kolmanda ja viimase osa võtted, mille peaosades on tagasi Mait Malmsten, Henry “Genka” Kõrvits ja Ago Anderson ning režissööritoolis hittsarja vaimne isa René Vilbre. Triloogia häbitu lõppvaatusega liitub ka Eesti huumorimaastiku elav legend Jan Uuspõld!

Loe edasi
11.06.2018

Animatsioonitudengite värsked filmid

Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna värsked filmid linastuvad Kinos Sõprus 13. juunil kell 18.00, Peterburi botaanikaaias 16. juunil kell 19.00 ja Tartu Elektriteatris 20. juunil kell 18.00. Sissepääs kõikidele linastustele on tasuta.

Loe edasi
08.06.2018

Madli Lääne film “Kolm päeva augustis” võitis Euroopa meediaauhinna

Euroopa meediaauhind CIVIS Media Prize anti üle eile õhtul auhinnagalal Berliinis. Võistlusest võttis osa 847 programmi Šveitsist ja 21 Euroopa Liidu riigist. Auhinna pälvisid kaksteist tele-, radio- ja internetiprogrammi. Meelelahutusliku televisiooni kategoorias valis žürii parimaks Madli Lääne lühifilmi “Kolm päeva augustis”, mis valmis Kopli Kinokompaniis koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga.

Loe edasi

Kalender

Uudised