28.11.2018

Võidukas nädal stuudio Eesti Joonisfilmi animafilmil “Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses”

Möödunud nädal oli edukas noortele animarežissööridele Lucija Mrzljakile ja Morten Tšinakovile – nende animafilm  “Briljantsuse Demonstratsioon Neljas Vaatuses” võitis kokku kolm auhinda. Poolas, Krakowis, mainekal ja sel aastal juba 25. korda toimuval festivalil Etiuda&Anima võitis film animatsiooni kategoorias Grand Prix – Golden Jabberwocky. Ungari debüütfilmide festivalil Primanima sai helirežissööri Horret Kuus filmile tehtud helikujundus eripreemia ning Kanadas, Montrealis, festivalil Sommets du cinema d'animation sai film rahvusvahelise võistlusprogrammi žürii poolt samuti eripreemia.

Film valmis 2018. aastal stuudio Eesti Joonisfilm ja Horvaatia filmistuudio Adriatic Animation koostöös. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital ja Horvaatia Audiovisuaalkunsti Keskus.

Sünopsis:
Rahvas ootab kedagi erilist. Keegi eriline sünnibki – täiskasvanud ülikonda riietatud mees. Rahvas järgneb mehele ning elab kaasa tema teatraalsetele, kuid mõttetutele esinemistele. Ühe esinemise käigus teeb mees vea ning teda varem jumaldanud rahvas jätab ta maha. Jäänud üksi, kohtab ta naist, kes on tema jaoks loodud. Teatraalsed esinemised jätkuvad…

Pressiteatele lisatud kaadrid filmist:
© 2018 Eesti Joonisfilm, Adriatic Animation
Autorid Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak

Filmi koduleht:
https://www.joonisfilm.ee/filmid/briljantsuse-demonstratsioon-neljas-vaatuses

Filmi treiler:
https://vimeo.com/262963457

Täpsem info auhindade kohta:
Etiuda&Anima
http://etiudaandanima.pl/en/we-know-verdict-of-25th-iff-etiudaanima/

Primanima
https://primanima.eu/en/7-primanima-dijazottjai/

Sommets du cinema d'animation
http://www.cinematheque.qc.ca/en/sommets


Lisainfo:
Kalev Tamm
produtsent
Eesti Joonisfilm
Tel: 677 4228
E-mail: info@joonisfilm.ee
www.joonisfilm.ee

Kalender

Uudised