04.02.2025

Baltic Shorts naaseb Clermont-Ferrandi rahvusvahelisele filmifestivalile

Eesti, Läti ja Leedu filmitegijad ja filmitööstuse esindajad osalevad 2025. aastal maailma suurimal lühifilmide festivalil ja turul.Balti riigid naasevad Clermont-Ferrand'i rahvusvahelisele filmifestivalile, et lasta festivalipublikul kogeda uusi ja auhinnatud Balti lühifilme ning tutvustada lühifilmiturul osalejatele uusi talente ja filmitööstuse spetsialiste Eestist, Lätist ja Leedust.

Festivali rahvusvahelises võistlusprogrammis linastub Eesti lühifilm "Sannapäiv (rež. Anna Hints ja Tushar Prakash); festivali Young Audience programmis tuleb näitamisele Läti animafilm "Kabjalised uiskudel" (rež. Ignas Meilūnaselt).

Festivali Market Picks, sisaldab kahte Eesti projekti üle 9000 esitatud filmi hulgast: Anu-Laura Tuttelbergi "Linnud läinud" (Fork Film) ja Carl Olssoni dokumentaalfilm "Maja" (Allfilm), mis mõlemad linastusid ka möödunud aasta PÖFF Shortsil.

Baltic Shortsi esindavad PÖFF Shorts, Eesti Filmi Instituut, Riia rahvusvaheline lühifilmifestival 2ANNASRiia rahvusvaheline filmifestival, äsja loodud Läti lühifilmiagentuurLäti AnimatsiooniliitLäti riiklik filmikeskusVilniuse lühifilmifestival ja Leedu lühifilmiagentuur „Lithuanian Shorts“. Esindajad leiab Balti stendil, et tutvustada Eesti, Läti ja Leedu lühifilme rohkem kui 3500 lühifilmiturul osalevale delegaadile.

Sõitu toetavad Kultuuriministeerium ja Vana Tallinn.

Kalender

Uudised