14.10.2014

Baltimaade lühifilmiprojektide esitluse peavõit tuli taas Eestisse

11. oktoobril pälvis režissöör Oskar Lehemaa ja produtsent Kaspar Ainelo uus lühifilmiprojekt “Karv” peavõidu Vilniuses Baltic Pitching Forumil ning pääses edasi mainekale Clermont-Ferrand lühifilmide festivali tootmisfoorumile Euro Connection.
Baltic Pitching Forumi Eesti poolne korraldaja Peter Murdmaa ütles, et Oskar Lehemaa ja Kaspar Ainelo filmiprojekt paistis teiste esitletud tööde hulgast silma kõige selgema visiooni ja keerulisema teostuse poolest.

“Baltic Pitching Forumi rahvusvaheline ekspertkomisjon otsustas, et Lehemaa-Ainelo tiimi õudusfilmi keerukasse žanrisse liigituv filmiprojekt väärib enim rahvusvahelist tähelepanu ja võimalust leida rahastajaid piiri tagant,” ütles Murdmaa.

Oskar Lehemaa ja Kaspar Ainelo lühifilmiprojekt “Karv” räägib kiilanemise tõttu kompleksides vaevlevast noormehest, kes leiab müstilise juuksekasvuseerumi, mis põhjustab tema kehas groteskseid moondumisi. Nüüd peab ta muudatused peatama enne, kui viimastestki juustekarvadest ilma jääb.

Võiduprojektiga saab tutvuda: https://www.facebook.com/karvhorrorshort

Eesti filmiloojatest osales tänavusel Baltic Pitching Forumil veel TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli vilistlane Anna Hints filmiprojektiga “Jää” ning filmiõpinguid alles alustanud Johan Kudu projektiga “Ahel”. Kokku kandideeris Eestist Baltic Pitching Forumile kaheksa lühifilmiprojekti.

Peter Murdmaa sõnul paistsid kõik kolm Vilniuses Baltic Pitching Forumil esitletud Eesti autorite lühifilmiprojekti silma üldise konkursi foonil tugevatena, mis on märk lühifilmi žanri elujõulisusest.

Ka eelmise aastal tuli Baltic Pitching Forumi peavõit Eestisse. Tookord pälvis selle Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli vilistlase Edina Csüllögi filmiprojekt “Liblikmees”.

Taustainfo Baltic Pitching Forumi kohta

Baltic Pitching Forum on osa Vilniuse lühifilmide festivalist, mis tänavu toimus 10.-11. oktoobril. 
Foorum on ainus Baltikumi filmitööstuse sündmus, mis annab Eesti, Läti ja Leedu filmitegijatele võimaluse näidata end parimast küljest Euroopa produtsentidele, telekanalite ja filmifondide esindajatele, festivalide programmijuhtidele ning levitajatele.

Foorum koosneb ühepäevasest pitchingu koolitusest ja teisel päeval valitud projektide presenteerimisest. Samal ajal toimuvad ka üks-ühele kohtumised Euroopa filmiprofessionaalidega. Esimesel päeval omandatakse oskusi, mis aitavad kaasa eduka idee presenteerimise ettevalmistamisele ja esitamisele. Teine päev keskendub valitud projektide ettekannetele seitsmepealise rahvusvahelise žürii ees. Peale presentatsioone saavad alguse osalejate ja filmiprofessionaalide kohtumised.

Foorumit korraldab Leedu lühifilmide agentuur koostöös Baltimaade lühifilmifestivalidega Vilnius Shorts (Leedu), 2Annas (Läti), Sleepwalkers (Eesti) ja lühifilmikeskusega ShortEst (Eesti).

Lisateave:
Peter Murdmaa
TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli filmide levi ja kinoprogrammide projektijuht
telefon 6199910
peter@tlu.ee

Krista Must
Tallinna Ülikooli kommunikatsiooni peaspetsialist
telefon 640 9215
mobiil 5628 5557
krista.must@tlu.ee
www.tlu.ee

Kalender

Uudised