06.04.2022

BFM toob rahvusvahelisele filmi ja meediakonverentsile kokku Eesti haridustöötajad

Neljapäeval ja reedel, 7. ja 8. aprillil, võõrustab Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut haridusmaastiku töötajaid rahvusvahelisel konverentsil “FAME3: film ja meedia hariduses”. Tallinna Ülikoolis toimuvale konverentsile on oodatud haridustöötajad lasteaiast kuni kõrgkoolideni.

7. aprillil kell 10 algaval kahepäevasel konverentsil kõnelevad ja jagavad parimat praktikat nii rahvusvahelised kui ka kodumaised haridusinnovaatorid. Eesmärk on inspireerida õppeprotsessi filmikirjaoskuse ja meediapädevuse loovate meetoditega rikastama. Mõlema päeva praktilistes töötubades saavad haridustöötajad nippe ja oskusi, mida igapäevatöös kasutada ja linastub Marje Tõemäe äsja esilinastunud dokumentaalfilm “Sellest saab meie suvi”. 

Konverentsi avavad Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks ja Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts. Inspiratsioonikõnelejad-koolitajad tulevad Eestist, Soomest, Lätist, Rootsist ja Taanist. Konverentsi korraldatakse koostöös Eesti Filmi Instituudiga projekti “Film ja meedia hariduses (FAME3)” raames, mida rahastab Nordplus Horizontal 2020.

Katrin Sigijane, BFM Laste filmikooli ja koolitusjuht: “Digitaalse kultuuri ja eneseväljenduse oluline oskus on soovituga tähelepanu äratada, isikupära ning kriitiline sisu ja allika analüüs. Üha nooremad tarbivad ja postitavad, vahel aru andmata, kuidas avaldatu neile mõnes kontekstis hoopis kahjulikuks võib osutuda. Meie töö eesmärk on jagada inspiratsiooni ja nippe, kuidas filmi ja meediakomponentidega mänguliselt sisemist õpimotivatsiooni tõsta, osavalt pildi ja heliga lugusid jutustada ja mõtestatumalt nii sisu kui ekraane tarbida.”

Konverentsil osalemiseks on vajalik registreerumine siin, sh ka pressiesindajatel. Konverentsi inspiratsioonikõned toimuvad 7. ja 8. aprilli hommikul Tallinna Ülikooli ruumis Auditorium Maximum, millele järgnevad töötoad erinevates auditooriumides. Pressiesindajatel palutakse end saabumisel korraldajatele teatavaks teha.

FAME3 on järjekorras kolmas konverents pikaajalises võrgustiku ja õppematerjalide loomise koostööprojektis, mille eesmärgiks on filmikirjaoskuse ja meediapädevuse teadmiste suurendamine ühiskonnas ning hariduslike õppevahendite ja -materjalide jagamise õpetajatele ja haridustöötajatele. Varasemad FAME konverentsid on toimunud 180 osalejaga 2019. aastal Eestis BFMis, 2021. aastal Lätis ja nüüd 150 osalejaga taas TLÜs, BFMis.

Lisainfo:
Katrin Sigijane
Koolitusjuht
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia ja kunstide instituut
+372 509 6692
katrin.sigijane@tlu.ee

Koostaja:
Erik Mikkus
erik.mikkus@tlu.ee

Katrin Sigijane
BFM, uued oskused ja elamused https://www.tlu.ee/bfm/bfm-koolitused

Kalender

Uudised

Maria Faustist valmib portreefilm

Oktoobris valmiv dokumentaalfilm „Machina Faust“ heidab pilgu andeka muusiku ja helilooja, saksofonist Maria Fausti ellu. Film jälgib lähedalt kolme teose sündi ning sedagi, kuidas peegelduvad loomingus Maria isiklikud läbielamised. 
Loe lisa