17.10.2022

Cottbusi filmifestivali programmis linastub kuus Eesti filmi

Saksamaal, Cottbusi filmifestivalil linastub sel aastal lausa kuus Eesti filmi. 32. korda toimuva festivali märksõnad on „žanrite mitmekesisus“ ja see kajastub ka festivalile jõudnud Eesti filmide valikus.
 Festivali keskmes on loomulikult võistlusprogramm, mille peaauhind on 25 000 eurot. Võistlusprogrammi on valitud Eesti kaastoodetud mängufilm „Minsk“ (rež. Boris Guts). Film jälgib noort abielupaari, kes leiab end ühtäkki massiivsete protestide keskelt, mille ajendiks ebaõiglased presidendivalimiste tulemused. Filmi Eesti-poolne tootja on Leo Films ja produtsent on Katerina Monastõrskaja.
 
Erilist tähelepanu pälvib kindlasti ka „Apteeker Melchiori“ triloogia, mille kõik kolm osa festivali raames linastuvad. „Apteeker Melchiori“ filmid linastuvad festivali programmis „Hits“, mis nagu nimigi ütleb on pühendatud eri riikide kodumaistele menufilmidele. Indrek Hargla populaarsetel romaanidel põhineva triloogia esimesed kaks osa esilinastusid Eestis 2022 aasta aprillis ja augustis. Nüüd on valmis saanud ka kolmas film ning Cottbusi filmifestivalil avaneb eksklusiivne võimalus esimest korda kõik kolm filmi korraga publiku ette tuua. „Apteeker Melchior. Timuka tütar“ maailmaesilinastusele sõidab kohale ka režissöör Elmo Nüganen. Triloogia lõppvaatus jõuab Eesti kinodesse 2023. aasta alguses.
 
Lisaks linastub Cottbusi filmifestivalil ka suvekomöödia „Kiik, kirves ja igavese Armastuse Puu“ (rež. Meel Paliale), mis on valitud programmi „Spectrum“ . Jaak Kilmi film „Tagurpidi torn“ linastub festivali lastefilmide programmis.
 
Ka festivali lühifilmide võistlusprogrammist leiab ühe Eesti filmi – „Days Without“ (rež. Ivar Erik Yeoman), mis valminud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis tudengifilmina.
 
„Meil on Cottbusi filmifestivaliga olnud aastaid väga head suhted ja igal aastal jõuab nende programmi vähemalt üks Eesti film. See aasta on aga erakordne – lausa kuus meie filmi programmis,“ sõnas Eesti Filmi Instituudi turundusjuht Eda Koppel.
 
Cottbusi filmifestival toimub 8.-13. novembrini ning festivalil linastub kokku 219 filmi 28 riigist. Lisainfo festivali kohta: https://www.filmfestivalcottbus.de/en/home/.
 
 
Lisainfo
Sigrid Saag
Eesti Filmi Instituut
Välislevi koordinaator

Kalender

Uudised