07.06.2021

DocPoint FINEST Market esitleb nii Soome kui Eesti dokumentaalfilme

DocPoint Helsinki ja DocPoint Tallinn laiendavad koostööd ning avavad koos DocPoint FINEST Marketi. Eesmärgiks on tõsta Soome ja Eesti dokfilmide rahvusvahelist nähtavust, tuntust ja anda täiendav tõuge võimalustele leida uusi vaatajaid üle maailma. FINEST Market toimub ühenduses DocPoint festivaliga 2022. aasta jaanuaris Helsingis.

“Rahvusvaheline konkurents on filmitööstuses karm ning filmimaastik läbimas kiireid muutusi. Sestap tahab DocPoint pakkuda otse rahvusvahelistele dokfilmitegijatele ja ostjatele kureeritud programmi kõrge kvaliteediga Soome ja Eesti dokfilmi projektidest,” selgitab Kati Juurus, DocPoint Helsinki dokumentaalfilmide festivali kunstiline juht.

Eesti Filmi Instituudi dokumentaalfilmi eksperdi Filipp Kruusvalli sõnul on tegu väga positiivse arenguga. “Juba teist korda toimub Eesti-Soome dokumentaalfilmide koolitus Ice and Fire Docs, mis on suunatud eelkõige varajases faasis olevate projektidele. Nüüd aga on sellele loogiline jätk ja väljund, kus valminud filme saab ka kõrgetasemelisel festivalil esitleda. Tegu on täpselt fokusseeritud projektide esitlusega, millest on kindlasti võita mõlemal pool Soome lahte,” lisas Kruusvall.

DocPoint FINEST Market on mõeldud nii äsja valminud filmidele kui ka works-in-progress projektidele.

Täpsemad juhised, kuidas võtta osa nii festivalist kui ka DocPoint FINEST Marketist saavad avalikuks 10. augustil 2021 kodulehel https://docpointfestival.fi

DocPoint - Helsingi dokumentaalfilmide festival toob taas maailma dokfilmiparemiku kinodesse 31.1.-6.2.2022. Säilib ka veebikino versioon.

 

Lisainfo

https://docpointfestival.fi/

 

Kunstiline juht

Kati Juurus

kati.juurus@docpoint.fi 050 455 84 42 

 

Produtsent

Emilia Saarela

emilia.saarela@docpoint.fi

050 455 84 46

 

Market koordinaator

Pieter-Jan Van Damme

pieterjan@docpoint.fi

Kalender

Uudised

Eurimages toetas kolme Eesti filmi

Euroopa Nõukogu filmifond Eurimages andis eelmisel nädalal toetused kolmele Eesti filmile. Režissöör Rainer Sarneti „Nähtamatu võitlus“ sai 360 000 eurot, Triin Ruumeti „Tume paradiis“ 150 000 eurot ning Leedu-Eesti-Bulgaaria koostöös sündiv dokumentaalfilm „Irena“ 112 000 eurot.
Loe lisa