29.10.2021

Dokumentaalfilmi «Räägi ära» maailmaesilinastus toimub Jihlavas

Režissöör Marta Pulga eestvedamisel valminud Eesti-Jordaania koostööfilm „Räägi ära“ linastub sel laupäeval, 30. oktoobril, Ji.hlava rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil Tšehhis. Film kandideerib 16 filmi seas rahvusvahelises võistlusprogrammis Opus Bonum parima dokumentaalfilmi tiitlile.

„Räägi ära“ on esimese koroonalaine ajal ja 21 režissööri koostöös valminud dokumentaal, mis kajastab inimeste jagatud kogemusi isolatsioonis elamisest. Filmitegijad üle maailma, kes kohtusid Werner Herzogi meistriklassi ajal Peruu džunglis, otsustasid seada üles kõnepostkastid mitmetes riikides, kuhu eneseisolatsioonis inimesed võisid helistada, et jagada endi mõtteid ja kogemusi. Filmi produtsendid on Karolina Veetamm, Marta Pulk ja Tanya Marar. Tootjafirmad on Kafka Films, Ettevaatlik Sten ja SomeNobody Productions. Idee autor on Marta Pulk ja kaasrežissöörid on Rodrigo Baptista, Agustín Barrutia, Sebastián López Borda, Rupert Clague, João Carlos Couto, Tom Hamburger, Quentin Lazzarotto, César Málaga, Tanya Marar, Ashley Mosher, Sonja Ortiz, Brett Pedersen, Fermín Pedros, Pablo Radice, Norika Sefa, Gerónimo Tanoira, Natalia Trzcina, Lucía Valdemoros, Shen Wei, Kevin Zayat. Montaažirežissöör on Jaak Ollino. “Räägi ära” jõuab kodupubliku ette novembris toimuval PÖFFil.

Ji.hlava rahvusvahelise dokumentaalfestivali ajal toimub ka filmitööstusele suunatud turg East Silver Market, mis keskendub Kesk- ja Ida-Euroopa filmiprojektidele. Sel aastal on filmiturul üle 300 filmi, millest 20 filmi võistlevad Silver Eye auhinnale. Müügiagentidest, festivaliprogrammeritest ja levitajatest koosnev rahvusvaheline žürii valib nende seast parima lühi ja täispika dokumentaalfilmi. Sel aastal osalevad võistluses kaks Eesti filmi, Vladimir Loginovi poeetiline hüvastijätt Tallinas asuvale omanäolisele hobuste võiduajamise keskusele “Hipodroom” ja sarja „Eesti lood“ raames valminud Anna Hintsi lühidokumentaal prügisukeldumisest ja maailma päästmisest “Homme saabub paradiis”. “Hipodroomi” tootjafirma on Allfilm, produtsendid on Pille Rünk ja Elina Litvinova. “Homme saabub paradiis” on toodetud Stellar Film poolt, produtsendid on  Evelin Penttilä ja Johanna Maria Paulson.

Ji.hlava filmifestival ja turg toimuvad tänavu 26. – 31. oktoobrini. Festivali kodulehekülg asub siin.

 

Lisainfo

Mirjam Mikk

Eesti Filmi Instituut

mirjam@filmi.ee

Kalender

Uudised