18.07.2023

Eesti animarežissöör Sander Joon lõi tunnusgraafika Kosovo suurimale animafestivalile

Eile alanud Kosovo rahvusvahelise animafestivali Anibar selleaastase festivali treileri ja graafika on loonud auhinnatud animarežissöör Sander Joon. Tänavu 14. korda aset leidev Anibar on festivalina märgiline, sest on toimunud järjepanu alates Kosovo iseseisvuse väljakuulutamisest 2008. aastal. Selle ajaga on festival kerkinud mitte ainult Kosovo, vaid terve Euroopa üheks silmapaistvamaks animafestivaliks. Tänavu on Kosovo olulise kultuurisündmuse teemaks armastus. “Festival võttis minuga ühendust, sest nende jaoks on “Sierra” armastusfilm. Teemana on armastus paeluv, aga samas ka väga lai,” kommenteeris Sander Joon. “Alguses oli mul plaanis võtta šnitti romantiliste komöödiate karakteritest, kes viimasel hetkel lennujaama oma kaaslasele järele jooksevad, aga lõpuks läksin ikkagi endale omast sürrealistlikku teed. Kuna üks festivalipaikadest on tiigi kõrval asetsev välikino, otsustasin karakteriteks valida suudlevad konnad, liblikad ja kärbsed,” selgitas režissöör. Ka klipi muusika ja helikujundus on Joone loodud.

Joone treilerist inspireeritud graafikat saab näha ka särkidel ja festivalilinna katvatel postritel. Lisaks loodi Joone loomingu põhjal festivali toimumispaika, Pejë linna seinamaaling. “On küllaltki sürreaalne tunne, kui pusid midagi oma hubases toanurgas arvutiekraani taga valmis ja siis näed seda võõra linna tänavatel seinamaalinguna,” sõnas Sander Joon. Galeriid festivali avamiselt vaata siit.

Sander Joon on Eesti animarežissöör, kelle filmid “Velodrool”, “Moulinet” ja “Sounds Good” on rännanud kümnetel mainekatel festivalidel nagu Annecy, Ottawa, Zagreb, DOK Leipzig jpt. Joone viimane film “Sierra” (2022) on praeguseks valitud enam kui 170 festivali kavva võites 45 auhinda. Esimese eesti lühianimafilmina Oscari shortlisti jõudnud “Sierrat” saab praegu tasuta näha ka Jupiteris. Lisaks kuuluvad Joone rahvusvaheliste klientide hulka seriaal “Rick & Morty”, streaming-platvorm Hulu jpt. Hetkel arendab Joon oma esimest täispikka animafilmi.

Festival Anibar toimub Kosovos 17.- 23. juulini ja toob publikuni 160 animafilmi 36st riigist.


Fotod festivalilt leiab siit. Fotode autor: Anibar. 
Klipp Instagramis.
Klipp Youtube’s.


Lisainfo:
Aurelia Aasa
produtsent
aurelia@aaacreative.ee
+372 556 81 287

Kalender

Uudised