28.04.2022

Eesti eksperimentaalfilm Epitaaf esilinastub Lõuna-Korea mainekal lühifilmide festivalil

Aasia suurimal lühifilmide festivalil Busan International Short Film Festival (BISFF) esilinastub tänavu Silvia Lorenzi lavastatud Eesti eksperimentaalne lühifilm Epitaaf. Oscarile kvalifitseeruv festival toimub 39. korda ja seal linastub 154 filmi 48 erinevast riigist.
Epitaaf on eksperimentaalne lühifilm, kus femitsiidi mõrva loo jutustamiseks kasutatakse eranditult ainult liikumatuid pilte. Piltidega katsetamise idee tuli hiljutisest kunstilisest koostööst Silvia Lorenzi ja operaator Peter Kollanyi vahel. Epitaaf on ka esimene film, mis on täielikult üles võetud Lomography filmilindile.

„Epitaaf“ režissöör ja stsenarist on Silvia Lorenzi, operaator ja stsenarist Peter Kollanyi, montaažirežissöör Jette Keedus, kunstnik Freda Purik, helirežissöör Markus Andreas, helilooja Alessandro Malcangi, produtsent Olari Oja (Parrot and Stick). Filmi peaosades on Elena Stefanuto ja Rene Reinumägi.

Busan International Short Film Festival toimub 27.04 - 02.05. Festivali kodulehekülg: http://www.bisff.org/eng/

Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:
Olari Oja
olari@parrotandstick.com
+372 5866 5583

Silvia Lorenzi
„Epitaaf” režissöör
+372 5884 5015

Kalender

Uudised

Maria Faustist valmib portreefilm

Oktoobris valmiv dokumentaalfilm „Machina Faust“ heidab pilgu andeka muusiku ja helilooja, saksofonist Maria Fausti ellu. Film jälgib lähedalt kolme teose sündi ning sedagi, kuidas peegelduvad loomingus Maria isiklikud läbielamised. 
Loe lisa