04.11.2021

Eesti filmid Lübecki filmifestivalil

 
Tänavusel Nordic Film Days filmifestivalil Lübeckis näidatakse 11 Eesti osalusega filmi. Festivali kavas on kokku üle 130 filmi, mida on võimalik vaadata nii kinodes kui ka VOD platvormi kaudu Saksamaa territooriumil. Lübecki festival toimub juba 63. korda ja on eelkõige keskendunud Skandinaavia, Baltimaade ja Saksamaa filmidele. Festival kestab 3.–7. novembrini.
 

Festivali võistlusprogrammis osalevad Veiko Õunpuu Eesti-Soome-Hollandi kaastootmine „Viimased“ ning Soome-Eesti-Saksamaa-Venemaa koostöös valminud ning Cannes’i filmifestivalil Grand Prix tiitliga pärjatud režissöör Juho Kuosmaneni „Kupee nr 6“.
Laste- ja noorteprogrammis linastuvad Eesti-Soome festivalimenuk „Hüvasti, NSVL“, mille režissöör on Lauri Randla, Priit Pääsukese „Öölapsed“ ja Läti-Eesti koostööfilm „Jõulud džunglis“, mille režissöör on Jaak Kilmi.
Lühifilmide programmis Nordic Shorts on kavas Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis valminud töö „Deliveries“ (rež. Lauri Niemelä) ja Eesti Kunstiakadeemia üliõpilase Ida Lepparu lühianimatsioon „Jõupaber“.
 
Muusikalifilmidele pühendatud retrospektiivprogrammist leiab sellised Eesti klassikapärlid nagu Elmo Lööve „Ahvatluste tund“, Arvo Kruusementi pop-muusikal „Don Juan Tallinnas“, Virve Aruoja ja Astrid Lepa lühifilm „Kolmest kaheteistkümneni“ ja Leo Karpini „Teisikud“, mille peaosas Jaak Joala.
Lübecki Põhjamaade filmipäevadel antakse  juba alates 1991. aastast välja ka Balti auhind parimale põhjamaisele filmile. Eestipoolseks žüriiliikmeks on Eesti Filmi Instituudi tootmisjuht Piret Tibbo-Hudgins.
 
Lisainfo
Mirjam Mikk
Eesti Filmi Instituut

Kalender

Uudised