24.07.2020

Eesti osalusega film valiti festivalile Venice Days

Vene-Eesti-Suurbritannia-Itaalia kaastootmisfilm, Ivan I. Tverdovsky „Konverents“ valiti Veneetsia filmifestivali kõrvalprogrammi Venice Days  (Giornate Degli Autori). „Konverents“ on režissööri neljas film. Tverdovsky varasemasse filmograafiasse kuuluvad teiste seas sellised festivali hitid nagu „Zooloogia“ (2016), millega ta võitis Karlovy Vary parima režissööri preemia ning „Jumpman“ (2018). Mõlemad filmid on jõudnud ka Eesti kinolinale.„Konverents“ vaatab tagasi terrorirünnakule, mis toimus 2002. aastal Venemaal Dubrovka teatris. Kolm päeva kestnud pantvangikriisis hukkus 170 ja sai viga üle 800 inimese. Tverdovsky uurib tragöödiat läbi naispeategelase Nataša silmade. Nataša kinnisidee on taaselustada 17 aasta tagused sündmused lootuses, et nende uuesti läbielamine annab vähestele ellujäänutele võimaluse sõlmida rahu minevikuga.

„Lisaks suurepärastele näitlejatele Olga Lapšinale ja Natalya Pavlenkovale on tegemist erakordse stsenaariumiga, kus lugeja võetakse oma haardesse juba esimestest lehekülgedest alates“, räägib filmi üks Eesti kaasprodutsentidest Ilya Medovyy. „Koostöö uuema Vene kino koolkonna nii andeka noore režissööriga on olnud Eesti talentidele väga inspireeriv kogemus ning kutse Venice Days programmi erakordne tunnustus“, lisas filmi teine Eesti-poolne kaasprodutsent Diana Mikita.

Filmi Eesti-poolne tootja on Nafta Films, kes vastutas filmi postproduktsiooni, muusika ja heli eest. Filmi helilooja on Sten Šeripov, helikujundaja Horret Kuus, kolorist Evar Anvelt ja postproduktsiooni juht Jan Viljus Tallinn Postworksist. „Konverentsi“ esitleti möödunud novembris Tallinnas, PÖFF Industry@Tallinn & Baltic Event kaastootmisturul.


Filmi peatootjad on Vega Film ja Ark Pictures.
Eesti poolt on projekti toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Venice Days: http://www.giornatedegliautori.com/index.asp?lang=eng


Lisainfo:

Diana Mikita
Nafta Filmsi produtsent
+372 5229 120
diana@nafta.ee

Aurelia Aasa
Festivalide levi koordinaator/ turundusspetsialist
aurelia@filmi.ee

Kalender

Uudised