06.12.2022

EWC rahvusvaheline telesarjade arenduse töötuba toob loojad Tallinna

Vastne rahvusvaheline telesarja arenduse algatusprojekt European Writers’ Club (EWC), mis koondab 12 stsenaristi ja 10 ringhäälingute otsustajat mitmelt poolt Euroopast, alustas sel nädalal Tallinnas töötoasarja “Boosting Ideas” teist sessiooni, eesmärgiga jätkata lugude arendamist Euroopa auditooriumile laiemalt.EWC eesmärk on moodustada võrgustik ja oluliselt tihendada koostööd Euroopa telemaastikul.

„European Writers’ Clubi eesmärk on kogemuse jagamine, mõttevahetus ja koostöö, eesmärgiga luua homse päeva lugusid telesarjadele. Ja me oleme õnnelikud, et algatusega tuli kaasa Eesti-sugune väikeriik koos Lauri-suguse stsenaristiga ühes teiste stsenaristide ja ringhäälingute otsustajatega suurematest telesarju tootvatest riikidest nagu Taani, Rootsi, Prantsusmaa ja Saksamaa,” ütles European Writers’ Clubi tegevjuht ja algataja Thomas Gammeltoft, kes alates 2022. aasta maist on vastutanud projekti ellukutsumise, rahastamise ja arendamise eest. Eestist osaleb vastloodud programmis stsenarist Lauri Lippmaa.

Oktoobri lõpus leidis Kopenhaagenis aset esimene töötuba koolitusprogrammi “Boosting Ideas” (i.k. - ideedele hoogu andes) raames. Lugege EL-i stsenaristide koolitusprogrammi kohta SIIT.

European Writers’ Club on pilootprogramm, mille korraldaja on Vision Denmark (Taani) ja mida kaasrahastab Euroopa Liit, eesmärgiga luua sisu Euroopa auditooriumile laiemalt. Eesti Filmi Instituut on suurprojekti üks rahastajatest koos Vision Denmarki, Taani riikliku filmikooli, Galicia kultuuritööstuse agentuuri (AGADIC, Hispaania) ja Screen Irelandiga (Iirimaa).

„Eesti on koos teiste väikeriikidega olnud olukorras, kus telesarjad ei jõua rahvusvahelise tähelepanu alla, ja seda juba eos, stsenaariumi kirjutamise ja ka kaastootmiseni jõudmise tasandil. European Writers' Clubi loomine on väga suur ja äärmiselt oluline samm, et tekitada võimalus edasi liikumiseks ning viia kokku paljude Euroopa riikide stsenaristid ringhäälingute otsustajatega,” ütles Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp. „Ses mõttes on Eestil hea positsioon liikuda väikese „suure televisiooniriigi” Taani tuules koos Iirimaa ja Hispaaniaga, mis on EWC programmi vedurid. European Writers' Clubi raames tuleb kohe Tallinna oma kogemustest rääkima ja töötuba andma Taani üks kuulsamaid telesarjade loojaid Adam Price, kes poliitilise põneviku "Borgen" austajatele on hästi tuttav nimi.”

EWC meistriklassid „Open Clubs”

Väljaspool vaid stsenaristidele ja ringhäälingute otsustajatele suunatud töötube alustas EWC ka oma meistriklass-tüüpi vestlusringide sarjaga „Open Clubs” (i.k. - avatud klubid), mis on mõeldud Euroopa televisiooni tööstusharule laiemalt ning mille keskmes on alati stsenaristide/sarjaloojate vaatepunkt. Need kohalike tööstusharude tellitud vestlusringid viiakse läbi neljas meie füüsilises keskuses, ent mille vaatajaskonnana on silmas peetud tööstusharu kogu Euroopa ulatuses. Vestlusringid on järelvaadatavad EWC meediaplatvormil EWC.TV.

Tallinnas viib EWC sedapuhku läbi kaks „avatud klubi” vestlusringi. Kolmapäeval, 7. detsembril kell 18.30 kutsub EWC Eesti kohaliku tööstusharu huvilisi kuulama „Open Club” kolmandat vestlusringi, millest võtavad osa inglise sarjalooja ja stsenarist Tony Grisoni („Red Riding”, „Fear and Loathing in Las Vegas„) ja Hollandi produtsent Femke Wolting („Undone”, „Apollo 10 ½”) ning jututeema keskendub suhtele stsenaristide ja telesarja produtsentide vahel. Täpsem info SIIT.

Neljandas „Open Clubi” vestlusringis, mis leiab aset teisipäeval, 13. detsembril kell 17, on kohal Adam Price („Borgen”, „Ragnarok”).

Esimese „Open Clubi” vestlusringi külaline oli samuti Adam Price, kes rääkis „Borgeni” neljanda hooaja loomisest, hiljem liitus vestlusega ka sarja üks naispeategelasi Birgitte Hjort Sørensen. Seejärel rääkisid „Open Clubi” teises väljalaskes Fanny Herrero („Call My Agent”, „Drôle”) ja Ditte Hansen („Ditte & Louise”, „In The Fence”) sarja ühiselt loomise ja kooskirjutamise protsessist sarja loojate ja näitlejate vahel. Neid osi saab järelvaadata SIIT.


Täiendav teave

Thomas Gammeltoft
European Writers’ Clubi tegevjuht

Edith Sepp
Eesti Filmi Instituudi juht
+372 5388 8103
edith@filmi.ee

Kalender

Uudised