20.01.2022

“Ice and Fire Docs” koolitus toob Tallinnasse leviekspert Gitte Hanseni

Koolitusprogrammi Ice and Fire Docs raames toimub 25. jaanuaril Tallinna Ülikoolis dokfilmide levieksperdi Gitte Hanseni avatud loeng, mis keskendub rahvusvahelisele filmilevile pandeemia järgsel ajal. Lisaks rahastamisvõimaluste ja levikanalite hetkeseisu kirjeldusele on loengu osaks ka ühe rahvusvaheliselt läbi löönud eesti dokumentaalfilmi juhtumianalüüs. Arutelu juhib produtsent ja režissöör Marianna Kaat. 

Gitte Hansen on levifirmat First Hand Films juhtides olnud kaasprodutsendiks mitmekümnele dokumentaalfilmile. Konsultandina on ta pikaajaliselt modereerinud näiteks Nordisk Panorama Forumit.

Gitte Hanseni loengust saab osa võtta 25. jaanuaril kell 10:00-13:00 Tallinna Ülikooli Mare maja Tallinna saalis.

Sissepääsul toimub COVID sertifikaadi kontroll ning maskikandmine on kohustuslik.

26.-28. jaanuaril toimub Eesti ja Soome koostöös toimuva dokumentaalfilmide koolitusprogrammi „Ice and Fire Docs“ teise hooaja viimane sessioon. Kui kaks esimest koolituse osa keskendusid dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile, siis kolmas osa võtab fookusesse dokumentaalfilmide levi, müügi ja turunduse küsimused. Koolitusgrupis on seitse projekti, millest kolm soome ja neli eesti dokumentaalfilmi. Väljavalitud projektide hulgas on režissööride Vallo Toomla, Eeva Mägi, Heilika Pikkovi, Liina Särkineni ja Tiina Madissoni dokumentaalfilmid. Kõiki neid ühendavateks märksõnadeks on perekond ja inimene suhestumas väljakutseid täis maailmaga.

„Ice and Fire Docs“ loovjuhiks on rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja Mikael Opstrup Taanist. Teiseks peamiseks juhendajaks on sel korral dokfilmide leviekspert Gitte Hansen. 

Esimest korda toimus „Ice and Fire Docs“ 2019. aastal ning selles osales kaheksa filmiprojekti. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Filmi Instituudi algatusel ning nüüd korraldatakse seda tihedas koostöös Soome Dokumentalistide Gildi ja AVEK-iga.

Lisainfo:

Kadriann Kibus
Ice and Fire Docs korraldaja
iafd@dokfilm.ee

Maaja Hallik
Ice and Fire Docs korraldaja
iafd@dokfilm.ee

Filipp Kruusvall
EFI dokumentaalfilmide ekspert
filipp@filmi.ee

 

Kalender

Uudised