20.12.2022

„Ice and Fire Docs“ koolituse filmiprojektid on selgunud

Eesti ja Soome koostöös toimuv dokumentaalfilmide koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“ alustab 2023. aastal kolmandat hooaega.  Koolitusest osavõtmiseks laekus sel aastal 19 taotlust.Filmiprojektid valis välja žürii, kuhu kuulusid Kersti Uibo ja Eva Kübar Eesti Dokumentalistide Gildist, Sanna Kultanen ja Maija Hirvonen Soome Dokumentalistide Gildist ning Filipp Kruusvall Eesti Filmi Instituudist.

Žürii liikme Kersti Uibo sõnul oli konkurss taaskord väga tugev ning laia temaatilise ampluaaga. „Koolitusele valitud projektid on väga erinäolised ulatudes Poola söekaevandustest Soome kodusünnitajate ja Narva tanki ausamba kaitsjateni,“ lisas Uibo.

Koolitusel osaleb seitse projekti, kolm dokumentaalfilmi Soomest ja neli Eestist. Soomest valiti välja režissööride Oliwia Tonteri, Karoliina Gröndahli ja Lauri Autere filmiprojektid, Eestist režissööride Kaupo Kruusiaugu, Joosep Matjuse, Katri Rannastu, Laura Liventaali ja Birgit Rosenbergi arendusfaasis või tootmises olevad täispikad dokumentaalfilmid.

Koolitusprogramm vältab aasta ja koosneb kolmest osast. Esimesed kaks sessiooni keskenduvad dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile. Kolmanda kohtumise fookuses on filmiprojektide turundamine ja levitamine.

Esimene „Ice and Fire Docs“ toimus 2019. aastal. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Filmi Instituudi algatusel ning nüüd korraldatakse seda tihedas koostöös Soome Dokumentalistide Gildiga. Koolitusprogrammi rahastavad Eesti Filmi Instituut, Soome audiovisuaalse kultuuri edendamise keskus AVEK ja Soome Filmi Sihtasutus.


Lisainfo:

Heilika Pikkov
Ice and Fire Docs korraldaja
heilika@silmviburlane.ee 

Filipp Kruusvall
EFI dokumentaalfilmide ekspert
filipp@filmi.ee 

Kalender

Uudised

Eesti filmitööstus otsib kevadseminaril võimalusi ellujäämiseks

Täna koguneb kogu eesti filmivaldkond kinos Sõprus kevadseminarile, et arutada filmitööstuse hetkeseisu ning tuleviku väljavaateid. Eesti Filmitööstuse Klastri ja Eesti Kinoliidu korraldatud seminar „Eesti filmitootmine – projektipõhine eluviis või jätkusuutlik ettevõtlus“ on esimene sellelaadne, puudutades tervet filmisektorit. Seminari 250 osavõtja seas on filmiettevõtjad ning loomingulised ja tehnilised töötajad.
Loe lisa