20.09.2021

Jonas Tauli debüütfilm „Üks imeline mees“ võitis sel nädalavahetusel StopMotionMontreal rahvusvahelisel festival auhinna Best Professional Film!

Jonas Tauli debüütfilm „Üks imeline mees“ (inglisekeelse pealkirjaga „A Most Exquisite Man“) võitis sel nädalavahetusel rahvusvahelisel 13.-ndal  StopMotionMontreal festivalil võistlusprogrammis auhinna Best Professional film.  Selles võistlusprogrammis oli kokku 50 filmi 23 riigist.

Filmi kohta öeldi nii:

Väljapaistva tehnika ja visuaali kontrollimise, äärmiselt loomingulise valguse ja kaamera kasutamise ning lihtsa, kuid siiski väga lihvitud sõnademängu eest loo jutustamisel. Film, mis on väärt vaatamist aina uuesti ja uuesti. See on midagi, mida me kunagi varem polnud näinud.

(For the outstanding technique and control of visuals, highly creative use of light and camera and simple, yet refine play of words to tell the story. A film that reserves to be watched again and again. It’s something we had never seen before.)

 

Festival toimus 10. - 19. septembrini Kanadas, Montrealis ja see oli maailmas esimene festival, mis on pühendatud ainult nukufilmidele. Hoolimata tehnika kasutamisest nii televisioonis kui mängufilmides, on nuku-animatsioon viimasel paaril aastal nö taaselustunud. Hoolimata sellest on paljudele kunstnikele probleemiks nende filmide linastamine. StopMotionMontreal üritab just seda muuta.

 

„Üks imeline mees“ on film eksistentsialistlikust vastusest Suurele Küsimusele inimkonna egost ja vajadusest elada kooskõlas loodusega.

 

Filmi sünopsis:

On olemas üks omapäraselt eriline mees, või vähemalt teda ümbritsev maailm määratleb teda omapärasena ja erilisena. Tal on fantastilisi oskusi, ebaloomulik andekus, tema suhtes võiks isegi kasutada sõna geenius, siiski, midagi temas on rahutu. Suured küsimused haaravad ta täielikult ja viivad kohta kus ta ei suuda enam muud teha, kui kõigest loobuda, et leida seda, mis temale ja muule loodusele tõesti väärtust pakub. Ja lõplikult ka rahu.

 

Režissöör Jonas Taul on õppinud Hollandis, Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis ning tal on bakalaurusekraad AV kunstis. Omandamisel on magistrikraad Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni erialal. Jonas Taul on avaldanud oma illustratsioonidega ka raamatu „Öömõtted“ (kirjastus Draakon&Kuu 2016). Raamat „Üks erakordselt eriline mees“ ootab väljaandmist sama kirjastuse poolt ning seondub raamatuga „Öömõtted“.

Sama raamatu idee alusel valmis ka film „Üks imeline mees“.

 

Filmi Eesti esilinastus toimus 18. augustil Tallinnas, Kinos „Sõprus“ filmifestivali ANIMIST TALLINN avamisel. Filmi näidatakse novembris-detsembris ka kinos Sõprus, jälgige reklaami!

 

Järgmised festivalide ülesastumised filmil on rahvusvahelisel Fredrikstadi animatsiooni festivalil 21.-24. oktoobril, rahvusvahelisel lühifilmide festivalil Interfilm Berlin 16.-21. novembril 2021.a.

 

Filmi treiler: https://www.dropbox.com/s/r9yhg6xbjx8b1d7/A_Most_Exquisite_Man_trailer_15Mbs.mp4?dl=0

Fotod filmist: https://www.dropbox.com/sh/grr0iyzbamndlrq/AAAM2GOM_5l_V46g4VBHiK0va?dl=0

 

Lisainfo:

Kerdi Oengo

kerdi@nukufilm.ee

tel. 51 63 833

 

 

Kalender

Uudised

Sergei Kibuse filmiprojekt „Schrödinger“ võitis Baltic Pitching Forumil.

Vilniuses toimuv Baltic Pitching Forum kuulutas 8. oktoobri õhtul välja filmiprojektide esitluse võitjad. Parima projekti auhinna sai Sergei Kibuse lühianimafilm „Schrödinger“, millega kaasneb õigus esitleda filmiprojekti uuesti veebruaris 2022 Clermont-Ferrand Short Film Marketi Euro Connection kaastootmisfoorumil. Eestisse tuli ka Balti produtsentide žürii MEDIA auhind, mille sai Anna Hints oma lühimängufilmiga „Pimeala“, mida produtseerib Evelin Penttilä Stellar Filmist.
Loe lisa