15.06.2021

Joonisfilm „Toonekurg” võitis mainekal Zabrebi animafilmide filmifestivalil kaks auhinda

Äsja lõppenud Zagrebi rahvusvahelisel animafilmide festivalil Animafest võitis Morten Tšinakovi ja Lucija Mrzljaki joonisfilm „Toonekurg“ kaks auhinda – publiku auhinna parimale lühifilmile ning žürii eripreemia Horvaatia filmide kategoorias.

Animafest Zagreb toimus esmakordselt 1972. aastal ning on Annecy festivali kõrval üks vanimatest  täielikult animatsioonile pühendatud filmifestivalidest maailmas. Tänavu 31. korda toimunud Animafestistil linastus ligi 350 animafilmi, meelitades tuhandeid vaatajaid ning festivalikülalisi kinodesse ja festivaliga seotud näitustele.

Lisaks põhiprogrammile osales „Toonekurg“ Horvaatia filmide võistlusprogrammis, kuna üks filmi autoritest, Lucija Mrzljak, on pärit Horvaatiast.

„Nii mul kui Lucijal on loomulikult väga hea meel. Animafest Zagreb on tähtis festival ning sealt auhind saada on meie jaoks suur asi. Seekord juhtus, et saime isegi kaks. Eriti hea meel on publiku auhinna üle, sest see kinnitab, et nii mõnelegi läks meie film korda,“ sõnas filmi režissöör Morten Tšinakov.

Film jõuab Eesti publikuni käesoleva aasta augustis.

„Toonekurg“ räägib loo ühest mehest, keda korraga tabab selgushetk ning ta mõistab, et ta polegi inimene, vaid lind. Filmi keskne teema on naise ja kodanik Toonekure suhted, armastus ning igatsus.

Film valmis stuudios Eesti Joonisfilm ning selle tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

 

Rohkem infot festivali Animafest Zagreb kohta: http://www.animafest.hr/en/2021/home

Filmi treiler: https://vimeo.com/439945428

Filmi koduleht: https://www.joonisfilm.ee/filmid/toonekurg

Eesti Joonisfilm Facebookis: https://www.facebook.com/Joonisfilm/

 

Pressiteatele on lisatud kaks kaadrit joonisfilmist „Toonekurg“ (© 2020 Eesti Joonisfilm)


Pressiteate edastas:

Kalev Tamm
produtsent
Eesti Joonisfilm
Tel: 677 4228
E-mail: info@joonisfilm.ee
www.joonisfilm.ee
https://www.facebook.com/Joonisfilm/

Kalender

Uudised

Eurimages toetas kolme Eesti filmi

Euroopa Nõukogu filmifond Eurimages andis eelmisel nädalal toetused kolmele Eesti filmile. Režissöör Rainer Sarneti „Nähtamatu võitlus“ sai 360 000 eurot, Triin Ruumeti „Tume paradiis“ 150 000 eurot ning Leedu-Eesti-Bulgaaria koostöös sündiv dokumentaalfilm „Irena“ 112 000 eurot.
Loe lisa