23.11.2020

Kadri Kõusaare filmi võtted Jordaanias on lõpusirgel

Täna algab Kadri Kõusaare uue täispika mängufilmi „Surnud naine“ viimane võttenädal Jordaanias.Režissöör-stsenarist Kadri Kõusaare uue filmi peaosades on Rootsi näitlejanna Frida Westerdahl ja Iisraeli näitleja Ali Suliman. Võtted Jordaanias algasid ligi kuu aega tagasi, 27. oktoobril 2020 ning Eesti võttemeeskonda, eesotsas operaator Sten-Johan Lillega, on tagasi Eestisse oodata 29. novembril.

Filmi tegevuskohaks on Siinai kõrb Egiptuses. Palestiina terroristid röövivad Rootsi naisajakirjaniku Ingridi (Frida Westerdahl) ja peidavad ta kõrbe. Muinasjutulises ja samas õudusunenäolises loos armub naine ühte oma röövijatest – Alisse (Ali Suliman). Ali ülemus Moussa kahtlustab, et midagi toimub ning muutub üha ohtlikumaks ja vägivaldsemaks. Dramaatiliste sündmuste jadas õnnestub Ingridil küll põgeneda, kuid see võib osutuda illusiooniks.

„See on film kõikevõitvast armastusest täiesti erineva kultuuritaustaga inimeste vahel, kes leiavad teineteist kõrbes. Just kõrbes on hing alasti ja pinnale ilmub see kõige peamine,“ kirjeldab valmivat teost Kadri Kõusaar.

„Käesoleva aasta märtsis võttesse minema pidanud film jäi COVID-19 pandeemiast tingitud eriolukorra tõttu päevapealt seisma ning algas rohkem kui 6 kuud kestev katsumuste rada, sealhulgas kaotati oluline osa filmi rahastusest,“ räägib filmi peaprodutsent Aet Laigu. „Peale Jordaania võtteid on jäänud veel nädal võtteid Eestis ja Rootsis. Ootame hetkel pingeliselt Eesti Kultuuriministeeriumi kriisiabi meetme otsuseid ning loodame väga, et ei pea võtteid pooleli jätma.“

„Eesti filmitegijate rahvusvaheline haare on märkimisväärselt avardunud nii filmilugude kui ka tootmise mõttes. Kadri Kõusaare „Surnud naise“ eksootiline ja nukker armastuslugu on julge ettevõtmine, seda enam, et filmi režissöör ja kolme maa produtsendid on naised,“ ütles EFI peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins. „Filmi võtted on olnud koroona tõttu raskendatud, kuid võttegrupp ei ole teinud milleski hinnaalandust ja selle eest tuleb neid ainult tunnustada,“ lisas Tibbo-Hudgins.

Filmi naispeaosatäitja Frida Westerdahl on Rootsi kuningliku draamateatri näitleja. Meespeaosatäitja, Iisraeli näitleja Ali Suliman on mänginud paljudes filmides ja telesarjades. Rahvusvahelises kaastootmises valmivas filmis teevad kaasa veel Soome näitlejanna Jessica Grabowski („Shadow Lines“), Rootsi näitlejad Magnus Krepper („Queen of Heart“) ja Ann Petrén („The Bridge“).

Filmi peatootja on Meteoriit, produtsent Aet Laigu. Kaastootjad on Charlotte Most ja Marie Larsson Guerpillon / MostAlice Film  (Rootsi) ja Merja Ritola ja Essi Haukkama / Greenlit Production (Soome).

Filmi valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Loov Euroopa MEDIA programm, Rootsi Filmiinstituut ja Soome Filmi Sihtasutus. Filmi teleõigused on omandanud Soome YLE, Rootsi SVT ja Eesti TV3.


Kontakt
Aet Laigu / Meteoriit OÜ
aet@meteoriit.ee

Kalender

Uudised