21.04.2022

Katrin Tegova „Mia ja Liki“ jõuab Tšehhi publiku ette

“Mia ja Liki” rahvusvaheline esilinastus toimub täna algaval festivalil Young Film Fest. Prahas aset leidev festival on pühendatud noorte-ja lastefilmidele. Paralleelselt festivaliga toimuvad Visegardi riikide noorte filmipäevad, mille fookuses on tänavu audiovisuaalse kirjaoskuse olulisuse tõstmine noorte hulgas.

“Mia ja Liki” on suviselt kerge lugu kahest õest, kelle peade kohale sõuavad vanemate lahkumineku tõttu tumedad pilved. Peeter Sauter on Sirbis kirjutanud filmi kohta nii: “Kirjanduses öeldakse vahel, et tuleb kirjutada teemal, mida tunned ja tead. Katrin Tegova ongi kirjutanud lihtsa, ometi valusa filmikese teemal, mida tajub ja mille on läbi elanud. Ehk on see üks põhjusi, miks on tal õnnestunud jääda lihtsaks ja vältida suuri sõnu või kistud kujundeid.”

„Mia ja Liki“ režissöör ja stsenarist on Katrin Tegova („Minu näoga onu“, „Kirsitubakas“), operaator Mart Raun, montaažirežissöör Emeri Abel, kunstnik Katrin Sipelgas, helilooja Janek Murd, helirežissöör Gert Mäll, produtsent Maario Masing (Tandem Film). Filmi peaosades on Miriam Mia Maimik ja Liisa-Lotta Vahemets. 

Film esilinastus möödunud sügisel festivali PÖFF Shorts rahvuslikus võistlusprogrammis. Eestis saab filmi uuesti näha juba maikuus kinos Artis. 

Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Filmifond.

Young Film Fest toimub 21.-24. aprillini. Festivali kodulehekülg asub siin.

Treilerit näeb siit.
Kaadrid filmist on siin.

 Lisainfo:
Aurelia Aasa 
„Mia ja Liki“ levi ja turundus
+372 556 81 287
www.aaacreative.ee

Katrin Tegova
„Mia ja Liki“ režissöör
+372 565 02 721

Kalender

Uudised

Maria Faustist valmib portreefilm

Oktoobris valmiv dokumentaalfilm „Machina Faust“ heidab pilgu andeka muusiku ja helilooja, saksofonist Maria Fausti ellu. Film jälgib lähedalt kolme teose sündi ning sedagi, kuidas peegelduvad loomingus Maria isiklikud läbielamised. 
Loe lisa