26.05.2021

Kinodesse jõuab Ivar Heinmaa dokumentaalfilm “Naised rindejoonel”

Alates 28. maist jõuab kinodesse Ivar Heinmaa uus dokumentaalfilm “Naised rindejoonel”. Film on 2014. aasta kevadel puhkenud sõjast Ida-Ukrainas naiste pilgu läbi.

Filmi peategelasteks on naised Oksana, Anna, Tatjana ja Marina, kes  räägivad enda elust sõjatandril ja neist tulistavatest Vene eriüksustest. Heinmaa uus film  jälgib naiste lahinguteekonda mitmel aastaajal ning näitab nende igapäevaseid toimetusi, käitumist stressiseisundis, ka vastupidamist kuulirahe all.

Lisaks naistele sõjas näitab režissöör ka Zaitsevo külas elava pensionäri Aleksandra elu ‘’hallis tsoonis’’ ehk eikellegimaal, kus naine püüab taastada purunenud aknaid, abiks taat Volodimir. Tare on pommitustes kannatada saanud, pikalt elektrita. Sarnaseid maju on Zaitsevos kümneid, paljud vanurid on jäänud ilma kodudest ja kogu maisest varast, mitmed on läinud manalateed. 

Režissöör Ivar Heinmaa: “Sõda on jätnud seal paljude hinge sügavad haavad. Ka Aleksandra tahaks, et pommitused lõpeksid. Tahaks magada oma voodis, valgete linade vahel, mitte keldris pommivarjendis. Vana naine meenutab heldimusega Nõukogude aega, tulevik paistis helge ja kindlustatud. Nüüd on ta nii  poeg Sergei kui ka  pojapoeg Nikita jäänud separatistide käes olevasse Horlivkasse, viimati nägi ta neid kahe aasta eest. Sergei sõnas sõja puhkedes, et mundrit ta selga ei pane ja relva kätte ei võta, sest tal on sõbrad mõlemal pool rindejoont.”

“Naised rindejoonel” otsib vastuseid küsimustele, miks ajendab naisi üldse rindele minema,  millesse nad usuvad ja loodavad? Mis hinnaga nad seal vastu peavad? Mida naised tulevikult ootavad ning kas ja kuidas nende usk ja lootused ajas muutuvad.

Filmi režissöör ja operaator on Ivar Heinmaa, stsenaristid Ivar Heinmaa ja Kati Laukkanen, produtsendid Margit Vremmert, Ivar Heinmaa, Ari Lehikoinen ja  Marko Lönnqvist, monteerija Andres Lepasar, helilooja Timo Steiner.

Filmi on tootnd Einmann Video ja Yleisradio, filmi toetajad on Eesti Filmi Instituut ja  Eesti Kultuurkapital.

Ivar Heinmaa filmograafiasse kuuluvad varasemast sellised dokfilmid nagu 2005. aastal valminud “Afganistani armid” ning 2012. aasta film “Tšernobõli samuraid”. Heinmaa on teinud koostööd paljude rahvusvaheliste telekanalitega (Šveitsi TV, Channel Four, BBC, CNN, ARTE, Spiegel TV, Rootsi TV, Norra TV, Taani TV, Soome TV3 ja YLE) ning tema dokumentaalfilme on näidatud mitmete mainekate tele- ja filmifestivalide programmides. Heinmaa on viibinud kaameraga 128. riigis, filminud kõiki viimase paarikümne aasta sõdasid, kriise ja katastroofe (Süüria, Bosnia, Iisrael, Palestiina, Iraak, Iraan, Liibanon, Tšetšeenia, Gruusia, Karabahh, Afganistan, Kolumbia, Sierra Leone, Ruanda, Sudaan, Pakistan, Nigeeria, Abhaasia, Tadžikistan).

Film alustab kinolevi 28. maist kinos Artis.

Rohkem infot:

Ivar Heinmaa

Režissöör

5041557

ivarheinmaa@gmail.com

 

Margit Vremmert

Produtsent

5148738

margitfr@gmail.com

 

Kalender

Uudised

Eurimages toetas kolme Eesti filmi

Euroopa Nõukogu filmifond Eurimages andis eelmisel nädalal toetused kolmele Eesti filmile. Režissöör Rainer Sarneti „Nähtamatu võitlus“ sai 360 000 eurot, Triin Ruumeti „Tume paradiis“ 150 000 eurot ning Leedu-Eesti-Bulgaaria koostöös sündiv dokumentaalfilm „Irena“ 112 000 eurot.
Loe lisa