01.02.2021

Koolitusel „Ice and Fire Docs“ osalevad filmiprojektid on selgunud

Eesti ja Soome koostöös toimuv dokumentaalfilmide koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“ alustab teist hooaega. Koolitusest osavõtmiseks laekus sel aastal rekordilised 28 taotlust, mis jagunesid eesti ja soome dokumentaalfilmi autorite vahel täpselt pooleks.Eesti Filmi Instituudi dokumentaalfilmi eksperdi ja „Ice and Fire Docs“ žürii liikme Filipp Kruusvalli sõnul oli konkurss sel aastal väga tugev ning nii Eesti kui Soome dokfilmimaastikul on põnevad ajad. „Rõõmu teeb nii projektide kõrge keskmine tase, autoridokumentalistikale omased teravad ja uuenduslikud ideed kui ka noorte talentide rohkus,“ lisas Kruusvall.

Projekte hindas žürii, millesse kuulusid koolitust rahastavate organisatsioonide esindajad Filipp Kruusvall Eesti Filmi Instituudist ja Mikko Peltonen Soome audiovisuaalse kultuuri edendamise keskusest AVEK, samuti mõlema riigi dokumentalistide gildi esindajad Kadriann Kibus, Kullar Viimne, Isabella Karhu ja Sanna Kultanen ning koolituse loovjuht Mikael Opstrup.

Koolitusgruppi mahtus seitse projekti, millest kolm soome ja neli eesti dokumentaalfilmi. Väljavalitud projektide hulgas on režissööride Vallo Toomla, Eeva Mägi, Heilika Pikkovi, Liina Särkineni ja Tiina Madissoni arendusfaasis olevad dokumentaalfilmid. Kõiki neid ühendavateks märksõnadeks on perekond ja inimene suhestumas väljakutseid täis maailmaga.

„Ice and Fire Docs“ loovjuhiks on rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja Mikael Opstrup Taanist. Teiseks peamiseks juhendajaks on Jesper Osmund, tuntud monteerija ja filmilugude konsultant, kelle käe all on valminud enam kui 100 dokumentaalfilmi. Koolitusprogramm vältab aasta ja koosneb kolmest osast. Esimesed kaks sessiooni keskenduvad dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile. Kolmanda kohtumise fookuses on filmiprojektide turundamine ja levitamine. „Ice and Fire Docs“ esimene kohtumine leiab aset maikuus. 

Esimest korda toimus „Ice and Fire Docs“ 2019. aastal ning selles osales kaheksa filmiprojekti. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Filmi Instituudi algatusel ning nüüd korraldatakse seda tihedas koostöös Soome Dokumentalistide Gildi ja AVEK-iga.


Lisainfo:

Kadriann Kibus
Ice and Fire Docs korraldaja
iafd@dokfilm.ee

Filipp Kruusvall
EFI dokumentaalfilmide ekspert
filipp@filmi.ee

Kalender

Uudised