18.11.2021

Mängufilm "Sandra saab tööd" esilinastub rahvusvaheliselt mainekal Camerimage filmifestivalil Poolas

Kaupo Kruusiaugu debüütfilm "Sandra saab tööd" on valitud Camerimage'i filmifestivali Baltic Cinema Review programmi, kus filmi esitleb filmi operaator Sten-Johan Lill.

Tipptasemel festival Camerimage toimub Poolas 13.-20. Novembrini ja on pühendunud ennekõike hea operaatoritöö väärtustamisele. Baltic Cinema Review on programm, mille eesmärk on tuua välja Läänemeremaade regiooni parimaid värskeid filme, mis on visuaalselt lummavad ja käsitlevad olulisi teemasid

Eestis on võimalik filmi näha PÖFFil Baltikumi filmide võitslusprogrammis. Linastus on 22. novembril kell 17.15 kinos CCPlaza. Publikuga kohtuvad ka filmitegijad.

Kaupo Kruusiaugu mängufilmi "Sandra saab tööd" peategelane on füüsikadoktor Sandra Mets (Mari Abel), kes satub tööd otsides kentsakatesse ja humoorikatesse olukordadesse. Uue töökoha leidmine tundub esmapilgul lihtne, kuid kujuneb hoopis tragikoomiliseks katsumuseks. Filmi fookus on režissööri Kaupo Kruusiaugu sõnul peamiselt kahel asjal – identiteedil ja kohanemisel. "Karussell, millele töö kaotanud inimene satub, tähendab pidevalt oma identiteedi ümberhindamist, uutesse rollidesse sisseelamist, teatud sotsiaalse koodi tabamist. Samal ajal üritab Sandra hoida vaistlikult kinni talle ainuomasest."

Peaosatäitja on Mari Abel. Kõrvalosades teevad kaasa Hendrik Toompere Jr., Henrik Kalmet, Laine Mägi, Hendrik Toompere, Carmen Mikiver, Alo Kõrve, Tiina Tauraite, Mait Malmsten, Kaie Mihkelson, Raimo Pass.

Filmi stsenarist ja režissöör on Kaupo Kruusiauk, operaator Sten-Johan Lill, kunstnik Tiiu-Ann Pello, kostüümikunstnik Anu Lensment, grimmikunstnik Tiina Leesik, monteerija Kaie-Ene Rääk, helilooja Kali Briis ning produtsent Anneli Ahven.

Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Filmi toodab Kopli Kinokompanii ja levitab ACME Film.

Filmi koduleht: https://www.acmefilm.ee/filmid/comedy-sandra-saab-tood
Facebook:
facebook.com/sandrasaabtood/
Instagram: instagram.com/sandrasaabtood/
Youtube: bit.ly/35BOHqZ


Kontakt:
Anneli Ahven, produtsent

anneli@kinokompanii.ee

Kalender

Uudised