05.11.2021

Nafta Films otsustas BFMi filmitudengeid järjepidevalt toetada

Alates sellest aastast annab Nafta Films Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFMi) rakenduskõrghariduse filmikunsti eriala tudengitele filmide loomiseks tootmistoetuseid.
Nafta Films on esimene filmitööstuse ettevõte, kes on otsustanud aktiivselt filmitudengite töösse rahaliselt panustada. Ettevõte toetab tudengifilmide tootmist nüüdsest iga-aastaselt, mis tagab üliõpilastele võimaluse luua aastast aastasse järjest kvaliteetsemaid töid.
 
“Leiame, et kuna BFMist välja kasvavad põlvkonnad mängivad märkimisväärset rolli meie pidevalt arenevas ja kasvavas filmitööstuses, on oluline ka valdkonnal endal nende noorte talentide haridusse järjepidevalt panustada,” ütles Nafta Filmsi juht Esko Rips.
 
Tallinna Ülikooli BFMi filmikunsti eriala kuraatori Veiko Vaatmanni sõnul tähendab Nafta Filmsi stipendium BFMi ja filmikunsti suuna jaoks väga palju ning seda eriti tänases olukorras, kus Eesti filmivaldkonna püsirahastus on vähenenud. „Tudengifilmide eelarved on päris suured, aga tulu – nõnda nagu tööstuses – tagasi ei tule. Ma loodan, et Nafta Filmsi otsus paneb ka teised filmitootjad selle kitsaskoha peale mõtlema,“ sõnab Vaatmann. Samas lisab ta, et alati ei saa partnerorganisatsioonide tähtsust rahas mõõta – “Nafta Films on meie tudengitele ka väga hea praktikabaas, nad osalevad meie filmide hindamiskomisjonides ja aitavad läbi viia ettevalmistuskursuseid,” rääkis Vaatmann.
 
Tallinna Ülikooli BFMi juht Birgit Vilgats: “Meie soov on anda oma tudengitele võimalikult palju kogemust kaasa, et neil oleks stardijoonel ehk professionaalse tiimiga liitudes olemas võimalus maksimaalselt edasi areneda.” Ta toob välja, et filmide loomine on kulukas ettevõtmine igal pool – ka koolides. “Tänu Nafta Filmsi initsiatiivile saame olla veelgi kindlamad, et saadame võtteplatsidele tudengid, kes on saanud juba piisavalt koolikeskkonnas harjutada,” lisab Vilgats.
 
Filmikunsti tudengid läbivad oma kohustuslikku praktikat erineva suurusega filmitööstuse firmades, kuid sageli just suurtes ettevõtetes nagu Nafta Films. Samuti toimuvad koostöös Nafta Filmsiga BFMis professionaalide täienduskoolitused.
 
Nafta Films on asutatud aastal 2009 ning on kiiresti kasvanud üheks Baltikumi suurimaks produktsioonifirmaks, mis toodab nii filme, teleseriaale kui ka reklaame. Aastal 2015 tõi Nafta publiku ette oma esimese täispika mängufilmi “Supilinna Salaselts”, millest sai peatselt Eesti enim vaadatud koguperefilm. Nafta Filmsi viimane kaastootmisfilm “Konverents” esilinastus 2020. aastal Veneetsia filmifestivalil. Nafta värskeim mängufilm, II maailmasõja keskne spioonifilm “O2”, esilinastus 2020. aasta oktoobris ning praegu on tootmises kolmeosaline filmiseriaal “Apteeker Melchior”.
 

Foto: Helari Saarmäe

 
Lisainfo:
Nafta Films OÜ produtsent Andreas Kask 
+372 56 255 156
 
TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi kommunikatsioonispetsialist Merili Mihkelsaar
+372 56 651 829

Kalender

Uudised