13.07.2023

Pärnus esilinastub muusikaline portreefilm “Neeme Järvi. Muusika üle kõige”

Seni peamiselt operaatori ja produtsendina filme teinud Erik Norkroos on režissöörina peale nelja aastast tööprotsessi valmis saanud dokumentaalfilmi hiljuti oma 85. juubelit tähistanud legendaarsest Järvide dünastia esidirigendist Neeme Järvist.
Neeme Järvi on üks enim plaadistanud dirigente või koguni muusikuid maailmas. Tema nimi figureerib enam kui poole tuhande heliplaadi esikaanel, lisaks veel sadakond helikandjat, millel ta on üks paljudest tegijatest. “Kui sa mõtled väikselt, ei saa sa teha suurt muusikat.” ütleb selle kohta Neeme Järvi. Lisaks rahvusvahelisele haardele ning mitmete maailma orkestrite peadirigendiks olemisele on tal aga ka missioon kultuurisaadikuna.
Film jälgib rahvusvaheliselt tunnustatud ja rahva poolt armastatud Neeme Järvit tema viimase nelja aasta tegemistel nii Eestis kui ka Prahas, Viinis, Glasgows ja Ameerikas. Neeme olemust avavad tema perekonnaliikmed ja sõbrad ning temaga kontsertidel üles astunud muusikud Nicola Benedetti, Catriona Morison, Thomas Hampson, Joshua Bell jpt.
 
Äsja valminud filmis on oma loomingulise panuse andnud ka režissööri kauaaegne koostööpartner Kullar Viimne, heli salvestajana Mart Kessel-Otsa ning tegevprodutsendi ja toimetajana Heidi Pruuli. Filmi tootjaks on eelnevalt mitmed portreefilme nagu “Pärand. Anu Raud” ja “Toomas Edur. Mees muinasjutust” tootnud stuudio Umberto Productions.
 
Pärnus esilinastuv film on juba teine dokumentaalfilm, mis samade filmitegijate poolt tuuakse ekraanile sel suvel just Pärnus, mitte Tallinnas. Alles möödunud nädalal linastus Pärnu filmifestivali raames Kullar Viimne ja Erik Norkroosi ühistööna valminud dokumentaalfilm skulptor Aivar Simsonist. Eesti inimestele rohkem Seaküla Simsonina tuntud skulptori portreefilm “Põrgu katlakütja” tunnistati äsja lõppenud Pärnu filmifestivalil parimaks kunstifilmiks.
 
Mõlemad dokumentaalfilmid on valminud Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuurkapitali ning Eesti Rahvusringhäälingu ühisrahastuse toel ning neid filme on peagi võimalik näha kinodes üle Eesti. Teleekraanile jõuavad filmid talvekuudel ETV kanalil.
 
 
Esilinastus: Apollo Kino Pärnu 17. juuli 2023 kl 16.00
Filmi saab veel näha 18., 19. ja 20. juulil kl 16.00 Apollo Kino Pärnus
Pileteid müüakse ning on võimalik osta ainult internetis Fienta keskkonnas aadressil Fienta.com
 
tel. +372 511 5878
heidipruuli@gmail.com 

Kalender

Uudised