02.05.2022

Piibe Kolka lühifilm Tütarrakk esilinastub Oberhauseni filmifestivalil

Eesti lühifilm “Tütarrakk” esilinastub 68. Oberhauseni filmifestivalil Saksamaal.

Maailma ühele vanimale ja mainekamale lühifilmifestivalile valiti tänavu Piibe Kolka film “Tütarrakk” (Cellula Filia). Oscarile kvalifitseeruv festival toimub alates aastast 1954 ning sinna kandideerib igal aastal üle 7000 filmi. Kuna pärast kahte aastat toimub festival jälle kinosaalis, ollakse sel aastal eriti keskendunud filmidele, mis laiendavad linastuse mõistet ning küsivad, kuidas võib kinokogemus olla rohkemat kui digitaalne projektsioon.  

Linastus toimub 7. mail Gloria kinos laiendfilmi programmi Conditional Cinema raames, kus Piibe Kolka astub filmiga etenduslikku dialoogi. Režissööri sõnul on tegemist isikliku ja kehalise filmiga, mille tegevus ei lõppe kaadri servadega ning mille puhul oli tähtis füüsilise kohaloluga mängida. Linastusele järgneb vestlusring kunstnikega.

Film loob läbi PXL2000 mängukaamera kaadrite ajas rändavat suhtlust autori ja tema vaarema vahel. Tulemuseks on põlvkondadevaheline ulmeline mäng, milles segunevad isiklikud lood, päritud kahtlused ja seiklusalgete otsingud.

“Tütarrakk” on osa nelja kunstnikufilmi ühendavast projektist “Ajakvartett”, mille tootja on produktsioonifirma ChronoLens ja mis on mõeldud nii kino- kui näitusekonteksti. 

“Tütarrakk” režissöör ja stsenarist on Piibe Kolka, operaator Alis Mäesalu, liikumisdramaturg Joanna Kalm, monteerijad Piibe Kolka ja Hõbe Ilus, helikujundaja Dmitry Natalevich,  peaprodutsent Len Murusalu. 

International Short Film Festival Oberhausen toimub 30.04 - 09.05.2022. Festivali kodulehekülg: https://www.kurzfilmtage.de 

Filmi valmimist on rahastanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. 

Lisainfo:
Len Murusalu
len@chronolens.com
+372 5197 9287

Piibe Kolka
piibe.kolka@gmail.com 
+372 5609 3034

 

Kalender

Uudised

Eesti filmitööstus otsib kevadseminaril võimalusi ellujäämiseks

Täna koguneb kogu eesti filmivaldkond kinos Sõprus kevadseminarile, et arutada filmitööstuse hetkeseisu ning tuleviku väljavaateid. Eesti Filmitööstuse Klastri ja Eesti Kinoliidu korraldatud seminar „Eesti filmitootmine – projektipõhine eluviis või jätkusuutlik ettevõtlus“ on esimene sellelaadne, puudutades tervet filmisektorit. Seminari 250 osavõtja seas on filmiettevõtjad ning loomingulised ja tehnilised töötajad.
Loe lisa