08.12.2022

Priit Tenderi animafilm „Koerkorter“ vallutab festivaliekraane ja võidab auhindu

Käesoleva aasta augustikuus festivalil Animist Tallinn esilinastunud Priit Tenderi uus lühianimafilm „Koerkorter“ on olnud festivalidel väga edukas. Film on juba osalenud kokku 22 festivalil ning toonud koju 8 auhinda, neist 3 on Grand Prix’d.Film on Grand Prix’d võitnud 15. rahvusvahelisel animafilmide festivalil Animasyros Kreekas, 14. Tofusi rahvusvahelisel animafilmide festivalil Batumis, Georgias ning viimati 29. Etiuda&Anima filmifestivalil Krakowis, Poolas. Möödunud nädalavahetusel pälvis film ka Londoni rahvusvahelisel animafilmide festivalil Best of the Festival auhinna.

Lisaks sellele on film saanud ka žürii äramärkimisi ning eriauhindu – 15. rahvusvaheliselt animafilmide festivalilt Casakis Serbias, 12. Stop Trick rahvusvaheliselt festivalilt Lodzis/Maripolis Poolast/Sloveeniast, 30. Alter-Native lühifilmide festivalilt Targu-Mures’ist Rumeenias,t ning 24. Bucheoni rahvusvaheliselt animafilmide festivalilt Lõuna-Koreas, millega kaasnes ka rahaline auhind – miljon Korea woni.

Film „Koerkorter“ on inspireeritud Andres Ehini luuletusest „Olla koerkorter“. Tegemist on absurdidraamaga elu hammasrataste vahele jäänud meesbaleriinist ning tema haukuvast korterist.
Filmi autor Priit Tender on ka oma varasemate filmidega teeninud hulgaliselt heakskiitu ning auhindu.


Lisainfo:
Kerdi Oengo
produtsent/Nukufilm OÜ
kerdi@nukufilm.ee
tel. 51 63 833

Kalender

Uudised