24.10.2022

Mainekas mäefilmide festival jõuab sel nädalal esmakordselt Eestisse

Sel neljapäeval, 27. oktoobril jõuavad Tallinna kino Sõprus ekraanile rahvusvahelise filmivõistluse Banff filmid. Aastate jooksul on Banff´ist saanud maailma menukaim ja suurim mäeteemaliste filmide nn rändfestival, kus näidatakse mägedega seotud keskkonna-, spordi- ning elustiilifilme. Sõpruse kinos toimuval kolmetunnisel üritusel jõuavad Banff filmid esmakordselt Eestisse.

  1. aastast toimuv Banff-i nimeline filmivõistlus ning (mägi)kultuuri, spordi- ja keskkonnateemadel tehtud filmide esitlus toimub igal sügisel Kanadas. Rahvusvaheline žürii valib rohkem kui 400st filmist välja 80 parimat, mida näidatakse nädal aega kestval Banffi festivalil. Vahetult pärast festivali lähevad valitud filmid ränd-turneele üle maailma ja jõuavad 800 linna enam kui 40 riigis kogudes üle 500 000 vaataja. 

Eelmisel aastal kontakteerus eestipoolne korraldaja Kätlin Palm Banffi meeskonnaga Kanadas, et tuua see festival Eestisse. „Olen ise külastanud festivali mitmeid kordi Londonis ja hiljuti ka Helsingis. Minu jaoks on tegu väga erilise ja inspireeriva üritusega. Tahtsin, et ka Eestis saadaks sellest osa,“ räägib Banffi eestipoolne korraldaja Kätlin Palm. „Kanada meeskond oli Eestiga koostööst huvitatud ja nii saigi mõttest plaan.“

Sõpruses toimuva filmiõhtu programm on kokku pandud koos Banffi Kanada-poolsete korraldajatega, pidades silmas just Eesti publiku eelistusi ja eesmärgiga, et esindatud oleks võimalikult erinevad teemad, huvigrupid ja kultuurid. Tallinnas tuleb näitamisele 7 spetsiaalselt Eesti publiku jaoks välja valitud filmi. Õhtu üheks põhifilmiks on "Õppides uppumist" ("Learning to Drown"), mis on emotsionaalne ja aus portreefilm Kanada ühest suurimast ekstreemsporditähest Jess Kimurast.

Festivali eesmärk on meelt lahutada ja inspireerida, aga ka harida ja propageerida aktiivset ja looduslähedast eluviisi. See on atraktiivne ja kättesaadav üritus igas vanuses eestlastele ja ka Eestis elavatele välismaalastele. Kõik filmid on ingliskeelsed ja neile on lisatud eestikeelsed subtiitrid.

Festivali korraldab Eestis MTÜ Kappar. Festivali esitleja on Ronimisministeerium, toetajad ja koostööpartnerid on Sportland, The North Face, Kanada Saatkond, Eesti Filmi Instituut, Eesti Suusaliit, 360 Kraadi, Kino Sõprus, Tallinna linn. Edaspidi on Kätlin Palmi sõnul eesmärgiks lisaks Tallinnale korraldada Banffi üritusi ka väljaspool pealinna.

Lisainformatsioon:  www.banff.ee
Kontaktisik: Kätlin Palm, tel: 5175786, email: katlinny@gmail.com

 

 

Kalender

Uudised