07.05.2021

Tähista Euroopa päeva „Järgmise ringiga“!

9. mail tähistatakse taas Euroopa päeva ja sel puhul avaneb huvilistel võimalus vaadata tasuta Taani auhinnatud mängufilmi „Järgmine ring“. Filmi saab näha 8. ja 9. mail veebiplatvormil Videolink (www.videolink.ee), sisestades kupongi „Terviseks!“.

Thomas Vinterbergi „Järgmine ring“ jutustab nelja kooliõpetaja kummalisest eksperimendist. Nad otsustavad enese peal katsetada, kas kerges alkoholiuimas toimetades on elu elamisväärsem ja tulemused paremad. Esialgu lähebki kõik tõusujoones, ent tasapisi hakkab selguma, et julgetel otsustel võivad olla ka soovimatud tagajärjed.

„Järgmine ring“ valiti 2020. aasta Cannesi filmifestivali programmi ning Euroopa Filmiakadeemia valis selle aasta parimaks linateoseks. Hiljuti lisandus filmile parima võõrkeelse filmi Oscar.

Videolink on virtuaalne keskkond, mis võimaldab vaadata kinolevis olnud filme veebikeskkonnas. Filmivalik koosneb peamiselt festivalidel auhindu võitnud filmidest ja Euroopa väärtflilmide paremikust, nii päris värsketest kui ka vanematest filmidest. Veebikeskkonna sisu eest hoolitsevad Eestis tegutsevad väikelevitajad Estinfilm, A-One Films, BestFilm, Estinfilm ja Must Käsi.

Euroopa päeva filmiseanss toimub Loov Euroopa Balti riikide esinduste, Estinfilmi ja voogedastusplatvormi videolink.ee algatusel ja koostöös.

Filmi trailer: https://www.youtube.com/watch?v=zm5ayvV8w1A

Lisainfo:

Anu Ernits

Loov Euroopa MEDIA Eesti

Eesti Filmi Instituut

+372 522 2200

Kalender

Uudised

Eurimages toetas kolme Eesti filmi

Euroopa Nõukogu filmifond Eurimages andis eelmisel nädalal toetused kolmele Eesti filmile. Režissöör Rainer Sarneti „Nähtamatu võitlus“ sai 360 000 eurot, Triin Ruumeti „Tume paradiis“ 150 000 eurot ning Leedu-Eesti-Bulgaaria koostöös sündiv dokumentaalfilm „Irena“ 112 000 eurot.
Loe lisa