03.09.2020

Täiendavad abivoorud filmi- ja muusikavaldkonnas

Valitsus kiitis neljapäeval, 3. septembril heaks otsuse, millega muudetakse osaliselt muusika- ja ka filmivaldkonna taotlejatele kehtestatud nõudeid. Kultuuriministeerium avab neis valdkondades koroonaviirusega seotud kriisi mõju leevendamiseks esimestest taotlusvoorudest jaotamata jäänud raha arvelt täiendava taotlusvooru.„Suvel taas hoogu saanud aktiivne ja mitmekülgne kultuurielu peab jätkuma ka sügisel. Riik toetab kultuurikorraldajaid, kelle tegevuse jätkumine võiks muidu sattuda väga suure küsimärgi alla. Nii saab Eesti kultuurielu kriisist väljuda vähemalt sama tugevana kui sinna satuti või isegi tugevamana,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Muusikavaldkonnas on muudatuste eesmärk laiendada toetuse saajate sihtrühma. Võimalus toetust taotleda antakse ka neil olulistel muusikavaldkonna organisatsioonidele, kes esimesse taotlusvooru ei kvalifitseerunud. Valitsuse otsusega kaotatakse toetussumma ülempiir. See tagab organisatsioonidele, kelle kahjud on suuremad kui 15 000 eurot, võimaluse taotleda organisatsiooni jätkusuutlikkuse tagamiseks toetust kogu kahju ulatuses.

Filmivaldkonna muudatus on tehniline, sihtrühm ja toetuse saamise nõuete sisu ei muutu. Muusika- ja filmivaldkonna taotlusvooru abipaketi suurus on kokku 2 miljonit eurot.


Lisainfo
Madli-Liis Parts
Kultuuriministeeriumi muusikanõunik
628 2252
madli-liis.parts@kul.ee 

Siim Rohtla
Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnõunik
628 2238
siim.rohtla@kul.ee 

Kalender

Uudised

Sergei Kibuse filmiprojekt „Schrödinger“ võitis Baltic Pitching Forumil.

Vilniuses toimuv Baltic Pitching Forum kuulutas 8. oktoobri õhtul välja filmiprojektide esitluse võitjad. Parima projekti auhinna sai Sergei Kibuse lühianimafilm „Schrödinger“, millega kaasneb õigus esitleda filmiprojekti uuesti veebruaris 2022 Clermont-Ferrand Short Film Marketi Euro Connection kaastootmisfoorumil. Eestisse tuli ka Balti produtsentide žürii MEDIA auhind, mille sai Anna Hints oma lühimängufilmiga „Pimeala“, mida produtseerib Evelin Penttilä Stellar Filmist.
Loe lisa