EKSPERIMENTAALFILMI TOOTMISE TOETUS
Eksperimentaalfilm on erineva pikkusega film, milles kasutatakse filmikunsti väljendusvahendite ebatraditsioonilisi vorme, muuhulgas uuenduslikku narratiivi või dramaturgiat, teiste kunstiliikide sümbioosi filmikunstiga, uusi võtteid tehnilistes lahendustes või esteetikas vmt. Eksperimentaalfilmi näidatakse ühel ekraanil. Kui eksperimentaalfilm on mõne muu projekti (meedia, kunst, teater vmt) osa, peab see film olema esitletav ja vaadatav ka iseseisva filmiteosena. 

Eksperimentaalfilmi taotluse lisad
Filmi pealkiri eesti ja inglise keeles, žanr, pikkus, värviline/must-valge, ekraaniformaat, filmimise formaat, heliformaat, esituskoopia kandja, sisu 1-2 lausega kuni 200 tähemärki koos vahedega (avalikuks kasutamiseks)
Autorite (stsenarist, režissöör, operaator, kunstnik, helilooja) ja produtsentide CV-d või lingid EFIS andmebaasi
Tootmise ajakava
Tootmise koond- ja detailne eelarve ning rahastusplaan
Sünopsis (kuni 1800 tähemärki)
*Stsenaarium
*Režissööri visioon (motivatsioon ja teema, struktuur, karakterid, visuaalne lahendus)
*Kujunduskavandid ja stiilinäited
*Näitlejad (nimed, fotod)
*Võttekohad (nimetused, fotod)
Peaprodutsendi kommentaar (tegevused, ajakava, eelarve, rahastamisplaan, omapanus)
Turundus- ja leviplaan (kasutada EFI koostatud turundus- ja leviplaani näidist)
Kirjalike kokkulepete koopiad (autorilepingud, näitlejate lepingud, õiguste lepingud, kaastootmislepingud, finantseerimislepingud)
Treiler (olemasolul)

*Stsenaarium, režissööri visioon, kujunduskavandid ja stiilinäited, näitlejad ja võttekohad võivad olla esitatud ühe dokumendina.

Kalender

Uudised

Kaks Eesti filmi linastuvad 43. Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil

Tänavuse Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil linastuvad kaks Eesti osalusega debüütfilmi. PÖFFi, Tromsö ja Clevelandi kavades linastunud Lauri Randla komöödia „Hüvasti, NSVL“ ja Peeter Rebase romantiline põnevik „Firebird“, mille maailma esilinastus toimus tänavu märtsis Londoni vanimal LGBTQ+ filmifestivalil BFI Flare. Mõlemad filmid on valitud Moskva festivaliprogrammi „Russian Trace“. 


Loe lisa

Rein Raamatu juubelinädal tõi üle 10 000 virtuaalse külastaja

Märtsis tähistas Eesti Animatsiooni Liit Rein Raamatu juubelinädalat virtuaalsete kinoseanssidega. Lisaks oli Eesti Joonisfilmi rajaja looming fookuses Eesti olulisematel voogedastusplatvormidel. Nädala vältel leidsid vanameistri filmid virtuaalruumis tee rohkem kui 10 000 silmapaarini. 


Loe lisa