24.04.2018

Eesti animafilm “Kapten Morten lollide laeval” valiti 11.-17. juunini toimuva Annecy rahvusvahelise filmifestivali programmi

Nukufilmis valminud täispikk nukufilm „Kapten Morten lollide laeval“ valiti Annecy rahvusvahelise filmifestivali programmi kategoorias „Out of Competition“, kus on kokku 12 filmi üle kogu maailma Annecy festival tegi valiku 3070 filmi hulgast (nii lühi- kui täispikad filmid) ning lõpliku valiku tegemiseks jäi sõelale 200 filmi. Lühifilmidest valiti võistlusprogrammi ka Riho Undi uus animafilm „Maria ja 7 pöialpoissi“. Annecy festivali peetakse animatsiooni Cannes’iks: Festival loodi 60-ndatel, algselt toimus see üle aasta, alates 1998.a. toimub see igal aastal. Sel aastal on festivali programmis kokku 230 filmi 87-st riigist, pileteid müüakse kokku 115 tuhat, peale selle on veel tasuta vabaõhuseansid.

“ KAPTEN MORTEN LOLLIDE LAEVAL” (rahvusvahelise pealkirjaga “Captain Morten and the Spider Queen“) on nukuanimatsioonitehtnikas film ning valminud koostööna stuudiotes Nukufilm, Telegael (Iirimaa), GRID-Animation (Belgia) ja Calon (Suurbritannia).

Filmi eelarveks oli üle 6 miljoni euro ning tegemiseks kulus kokku kuus aastat. See on kõigi aegade kõige kallim animafilm, mis Eestis on toodetud ning esimene täispikk nukuanimafilm Iirimaal.

Film jutustab loo nutikast poisist Mortenist, kes ehitab endale mängulaeva ning ühel heal päeval leiab end sellel samal mängulaeval koos putukatega, kelle ta sinna meeskonnaks korjas. Veidral kombel meenutab iga putukas kedagi Morteni päris-elust.  Putukad pole sugugi sõbralikud ning Morten peab end maksma panema, et saada laev oma kontrolli alla.

Filmi lugu pärineb Kaspar Janciselt, kes on kirjanik, muusik, animafilmide režissöör, teatrikunstnik jne. “Morten” on Kaspar Jancise esimene täispikk film ning põhineb tema 2010. aastal 25 Eesti parima lasteraamatu hulka valitud teosel „Seiklus „Salamandril““, mille järgi on tehtud ka raadio kuuldemäng ja mitu teatrilavastust.

Rahvusvaheliselt linastub film inglise keeles ning tegelastele on hääle andnud rahvusvaheliselt tuntud iiri näitlejad Brendan Gleeson, Ciaran Hinds, Pauline McLynn ja Michael McElhatton, samuti ka komöödianäitlejad Jason Byrne, Tommy Tiernan ja Neil Delamere.

“See on riukalik ja originaalne,” on öelnud kaasprodutsent Robin Lyons, “aga samal ajal on see päris kindlasti perefilm. See on muundumiste ja üleminekutega film hulga fantastiliste keerdudega ja rikkalike visuaalsete elementidega. See on liigutav, seikluslik ja tegelikult väga naljakas.”

Eestikeelsena jõuab film kinodesse sügisel.

Praeguseks on film müüdud juba Prantsusmaale ning Poolasse, ka Prantsusmaal jõuab see kinodesse sügisel.

Annecy rahvusvahelise filmifestivali lühifilmide võistlusprogrammis osaleb ka Riho Undi värske film „Maria ja 7 pöialpoissi“.

Eelnevalt on mõlemad filmid valitud Zagrebi rahvusvahelise filmifestivali ANIMAFEST võistlusprogrammi, Animafest toimub 4.-9. juunil 2018.a.

Festivali info:
https://www.annecy.org/programme:lmhc

Fotod filmist leiab siit:
https://www.dropbox.com/sh/whujty557tqxoyu/AAAgioDvPaVBPUtP6lXhEsU7a?dl=0

Lisainformatsioon:
Kerdi Oengo
produtsent
Nukufilm OÜ
tel. 51 63 833
kerdi@nukufilm.ee

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa