02.12.2022

Rainer Sarneti uut kung-fu-komöödiat esitletakse Les Arcs’is

Rainer Sarneti uus mängufilm „Nähtamatu võitlus“ pääses  kaastootmisturu Les Arcs Work in Progress programmi. 160 kandideerinud linateose hulgast valiti esitlemiseks välja vaid 14.

Loe edasi
24.11.2022

Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm ootab filmiideid Euroopa ja Eesti filmitegijatelt 1.detsembriks

Sihtasutus Tartu 2024, Eesti Filmi Instituut ja MTÜ Tartu Filmiselts kutsuvad Eesti ja Euroopa filmitegijaid osalema ideekonkursil, mis otsib Lõuna-Eestit jäädvustavaid lühifilmide ideid teemal “Ellujäämise Kunstid”. Ideede esitamise tähtaeg on 1.detsember 2022. 

Loe edasi
24.11.2022

Eesti filmi andmebaasi sünnipäevakonverents „Kultuuriandmed – kellele ja milleks?“

Eesti filmi andmebaasi 10. sünnipäeva tähistav konverents „Kultuuriandmed – kellele ja milleks?“ toimub esmaspäeval, 12. detsembril 2022 kell 9.45-15 Tallinna Ülikooli BFM kinosaalis Narva mnt 27.

Loe edasi
23.11.2022

Avatud on Itaalia ja Balti riikide koostööfilmide arendusauhindade konkurss

Itaalia ja Balti riikide koostööfilmide arendusauhind loodi 2018. aasta novembris Itaalia ja Balti riikide (Leedu, Läti ja Eesti) vahel sõlmitud kokkuleppe alusel.

Loe edasi
17.11.2022

Uus portreefilmide konkurss on avatud

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga ootab portreefilmide konkursile uusi ideid. Projektide esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2023.

Loe edasi
14.11.2022

Mängufilm „Minsk“ võitis Cottbusi filmifestivalil kaks auhinda

Saksamaal, Cottbusi filmifestivalil võitis Eesti kaastoodetud mängufilm „Minsk“ (rež. Boris Guts) oikumeenilise žürii auhinna ning rahvusvahelise filmikriitikute (FRIPESCI) žürii auhinna.

Loe edasi
31.10.2022

Ilmub Lembit Ulfsaki elulooraamat

 2022. aasta suvel oleks armastatud näitleja ja režissöör Lembit Ulfsak saanud 75-aastaseks. Sünniaastapäeva puhul ilmub temast elulooraamat, mis jõuab poelettidele 1. novembril. Samuti tähistavad Ulfsaki juubeliaastat eriprogrammidega Pimedate Ööde Filmifestival ning ERRi veebikanal Jupiter.

Loe edasi
26.10.2022

Projektide esitamine dokumentaalfilmide koolitusprogrammi "Ice and Fire Docs" on alanud

„Ice and Fire Docs“ kutsub taas Eesti ja Soome filmitegijaid osalema rahvusvahelise ambitsiooniga dokumentaalfilmide koolitusprogrammis. Filmiprojektide esitamise tähtaeg on 1. detsember 2022 ja osalejad selguvad 20. detsembriks. Koolitus toimub Eestis ja Soomes ning esimene sessioon leiab aset juba veebruaris 2023.

Loe edasi
24.10.2022

Mainekas mäefilmide festival jõuab sel nädalal esmakordselt Eestisse

Sel neljapäeval, 27. oktoobril jõuavad Tallinna kino Sõprus ekraanile rahvusvahelise filmivõistluse Banff filmid. Aastate jooksul on Banff´ist saanud maailma menukaim ja suurim mäeteemaliste filmide nn rändfestival, kus näidatakse mägedega seotud keskkonna-, spordi- ning elustiilifilme. Sõpruse kinos toimuval kolmetunnisel üritusel jõuavad Banff filmid esmakordselt Eestisse.

 

 

Loe edasi
20.10.2022

Eesti Filmi Instituudi juhina jätkab Edith Sepp

Eesti Filmi Instituudi nõukogu otsustas oma 19.10.2022 istungil kuulutada häälteenamusega EFI juhatuse liikme konkursi võitjaks Edith Sepa, pidades tema visiooni ja kavandatavaid tegevusi filmivaldkonna arendamiseks täielikumaks ja kaalukamaks.
Märtsis 2023, mil Edith Sepa kolmas ametiaeg EFI juhina algab, vahetub EFI peaekspert ja luuakse mängufilmide eksperdi ametikoht, mis tagab rotatsiooni nendel ametikohtadel, kes vahetult vastutavad ja otsustavad toetuste jagamise üle.
 
Samal ajal otsustas nõukogu teha Kultuuriministeeriumile ettepaneku muuta EFI põhikirja ja piirata EFI juhatuse liikme volitused edaspidi kahe järjestikuse ametiajaga.
 
Hagi Šein
EFI nõukogu esimees
Loe edasi
18.10.2022

Kinodesse jõudev dokfilm Maria Faustist avab elu loomingu taga

Alates neljapäevast, 20. oktoobrist näeb kinodes Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilmi „Machina Faust“, mis  portreteerib andekat saksofonisti Maria Fausti. Film vaatleb jõulise saare naise edu meestekeskses muusikamaailmas, paralleelselt kulgeb isiklik elu oma keeruliste hetkede ja valikutega.

Loe edasi
17.10.2022

Cottbusi filmifestivali programmis linastub kuus Eesti filmi

Saksamaal, Cottbusi filmifestivalil linastub sel aastal lausa kuus Eesti filmi. 32. korda toimuva festivali märksõnad on „žanrite mitmekesisus“ ja see kajastub ka festivalile jõudnud Eesti filmide valikus.
 Festivali keskmes on loomulikult võistlusprogramm, mille peaauhind on 25 000 eurot. Võistlusprogrammi on valitud Eesti kaastoodetud mängufilm „Minsk“ (rež. Boris Guts). Film jälgib noort abielupaari, kes leiab end ühtäkki massiivsete protestide keskelt, mille ajendiks ebaõiglased presidendivalimiste tulemused. Filmi Eesti-poolne tootja on Leo Films ja produtsent on Katerina Monastõrskaja.
 
Erilist tähelepanu pälvib kindlasti ka „Apteeker Melchiori“ triloogia, mille kõik kolm osa festivali raames linastuvad. „Apteeker Melchiori“ filmid linastuvad festivali programmis „Hits“, mis nagu nimigi ütleb on pühendatud eri riikide kodumaistele menufilmidele. Indrek Hargla populaarsetel romaanidel põhineva triloogia esimesed kaks osa esilinastusid Eestis 2022 aasta aprillis ja augustis. Nüüd on valmis saanud ka kolmas film ning Cottbusi filmifestivalil avaneb eksklusiivne võimalus esimest korda kõik kolm filmi korraga publiku ette tuua. „Apteeker Melchior. Timuka tütar“ maailmaesilinastusele sõidab kohale ka režissöör Elmo Nüganen. Triloogia lõppvaatus jõuab Eesti kinodesse 2023. aasta alguses.
 
Lisaks linastub Cottbusi filmifestivalil ka suvekomöödia „Kiik, kirves ja igavese Armastuse Puu“ (rež. Meel Paliale), mis on valitud programmi „Spectrum“ . Jaak Kilmi film „Tagurpidi torn“ linastub festivali lastefilmide programmis.
 
Ka festivali lühifilmide võistlusprogrammist leiab ühe Eesti filmi – „Days Without“ (rež. Ivar Erik Yeoman), mis valminud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis tudengifilmina.
 
„Meil on Cottbusi filmifestivaliga olnud aastaid väga head suhted ja igal aastal jõuab nende programmi vähemalt üks Eesti film. See aasta on aga erakordne – lausa kuus meie filmi programmis,“ sõnas Eesti Filmi Instituudi turundusjuht Eda Koppel.
 
Cottbusi filmifestival toimub 8.-13. novembrini ning festivalil linastub kokku 219 filmi 28 riigist. Lisainfo festivali kohta: https://www.filmfestivalcottbus.de/en/home/.
 
 
Lisainfo
Sigrid Saag
Eesti Filmi Instituut
Välislevi koordinaator
Loe edasi
17.10.2022

Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm ootab filmiideid Euroopa ja Eesti filmitegijatelt

Sihtasutus Tartu 2024, Eesti Filmi Instituut ja MTÜ Tartu Filmiselts kutsuvad Eesti ja Euroopa filmitegijaid osalema ideekonkursil, mis otsib Lõuna-Eestit jäädvustavaid lühifilmide ideid teemal “Ellujäämise Kunstid”. Ideede esitamise tähtaeg on 1. detsember 2022.

Loe edasi
10.10.2022

Riigivanem August Rei elust kõneleva mängufilmi stsenaariumi konkursile esitati neli filmikavandit

Riigivanem August Rei Sihtasutuse ja Eesti Filmi Instituudi koostöös toimuva konkursi eesmärk on mängufilmi kaudu mõtestada ja väärtustada August Rei pärandit ja elutööd.

Loe edasi
03.10.2022

Ilmar Raagi kogupere fantaasiafilm „Erik Kivisüda“ jõuab maailma esilinastuseni

Sel pühapäeval esilinastub Ilmar Raagi seikluslik koguperefilm „Erik Kivisüda“ mainekal laste- ja noortefilmide festivalil ALE Kino Poolas, film on ka festivalide CINEAST ja Just Filmi võistlusprogrammis. Eesti kinodes näeb filmi alates 9. detsembrist.

Loe edasi

Kalender

Uudised