24.09.2021

Tänasest on kinodes stsenaristi ja režissööri Kaupo Kruusiaugu debüütmängufilm “Sandra saab tööd”

21. septembril esilinastus režissöör Kaupo Kruusiaugu debüütfilm „Sandra saab tööd“, mille peategelane füüsikadoktor Sandra Mets (Mari Abel) satub tööd otsides kokku huvitavate karakterite ja humoorikate olukordadega. Koomilises ja elulises filmis satub Sandra tööintervjuude virvarri, mis paneb teda analüüsima iseennast, aga ka inimesi tema ümber. 

Loe edasi
20.09.2021

Jonas Tauli debüütfilm „Üks imeline mees“ võitis sel nädalavahetusel StopMotionMontreal rahvusvahelisel festival auhinna Best Professional Film!

Jonas Tauli debüütfilm „Üks imeline mees“ (inglisekeelse pealkirjaga „A Most Exquisite Man“) võitis sel nädalavahetusel rahvusvahelisel 13.-ndal  StopMotionMontreal festivalil võistlusprogrammis auhinna Best Professional film.  Selles võistlusprogrammis oli kokku 50 filmi 23 riigist.

Loe edasi
20.09.2021

Kinodesse jõuab Joosep Matjuse ja Katri Rannastu dokumentaalfilm kirjanik Mehis Heinsaarest

Uus dokumentaalfilm “Pingeväljade aednik” jõuab kinodesse 24. septembrist, esimesed seansid toimuvad kirjandusfestivali Prima Vista programmis. Film linastub nii Tartu Elektriteatris, kinos Artis ja Sõpruses, Apollo kinodes, Haapsalu kultuurikeskuse kinos ning mujal üle Eesti.

Loe edasi
16.09.2021

Auhinnatud dokfilm „Kollektiiv“ tuleb üheks õhtuks tasuta ekraanile

21. septembril kell 19 näitab kino Artis samaaegselt koos 27 teise Euroopa kinoga selleaastase LUX publikuauhinna võidufilmi "Kollektiiv"("Colective"). Kinoõhtu on kõigile tasuta.

Loe edasi
10.09.2021

Eesti-Ukraina dokumentaalfilm “Sõda ja puuhobune” jõuab Ukraina kinolevisse

Eesti ja Ukraina koostöös valminud dokumentaalfilm “Sõda ja puuhobune” linastub septembrikuu jooksul 23 Ukraina linnas. Film jõuab Kiievi, Lvivi, Harkivi, Odessa, Mariupoli jt linnade vaatajateni.

Loe edasi
07.09.2021

Eesti joonisfilmid BLON animatsiooni ja mängude festivalil

Leedus toimuval BLON anima ja mängude festivali põhivõistlusprogrammi on valitud 24 tööd ja nende hulgas on ka neli kodumaist filmi: Réne Vilbre „Kaka ja kevad“ ja Eesti Kunstiakadeemia tudengite Leonid Shmelkovi „Merevaatega tuba“, Maria Savaleva „Sa ei ole kiivi“ ja Maria Rakitina „Pooluni“.

Loe edasi
06.09.2021

Portreefilmide konkurss ootab uusi dokumentaalprojekte

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga ootab filmitootjatelt uute portreefilmide ideid. Ideede esitamise tähtaeg on 8. november.

Loe edasi
02.09.2021

Euroopa kino tippteosed Artise ekraanil

6. – 12. september on kinos Artis LUX filmipäevade päralt. Vaatajani jõuavad LUX publikuauhinna selle aasta võitja ja kaks nominenti – kõik seansid on tasuta!

Loe edasi
01.09.2021

Dokfilm "Murust" kandideerib Prix Europa auhinnale

Meediakonkurss Prix Europa avalikustas tänavused nominendid ja lõppvalikusse on jõudnud ka kaks eestimaist programmi: Raadioteatri kuuldemäng "Lõvi" ja Eesti lugude sarja film "Murust".

Loe edasi
31.08.2021

Eesti animafilmid jõuavad Ukraina suurimale animatsioonifestivalile

Kaasaegsele animatsioonile suunatud rahvusvaheline festival LINOLEUM toob igal aastal publikuni sadu lühianimafilme. Eesti on tänavusel festivalil esindatud kahe eriprogrammiga. Fookusprogrammid „Armastuslood“ ja „Pastelsed mõttemängud“ põimivad paarikümne aasta taguseid klassikuid värskema animaloominguga.

Loe edasi
30.08.2021

Dokumentalistide kolleegipreemia pälvis Carlos E. Lesmes

Üheksandat korda peetud Eesti dokumentalistide gildi suvekoolis anti üle iga-aastane kolleegipreemia Doki Kild, mille pälvis seekord režissöör Carlos E. Lesmes oma filmi "Üht kaotust igavesti kandsin"
eest.

Loe edasi
26.08.2021

Esilinastub portreefilm lavastajast ja õppejõust Merle Karusoost

Täna, 26. augustil esilinastub portreefilm „Sõelaga vett. Merle Karusoo“.

Loe edasi
25.08.2021

Eesti Filmi Instituudi „Ideede katla“ konkursil võistleb 46 ideed

„Ideede katla“ konkursile olid oodatud täispikkade mängufilmide, animafilmide ja dokumentaalfilmide ideed. Konkursile laekus 51 ideed, millest konkursi tingimustele vastas 46.

Loe edasi
18.08.2021

Kinos Artis toimuvad 24.–25. augustil Balti filmipäevad

Artises näidatakse kahel järjestikusel õhtul taaskord Läti ja Leedu viimaste aastate filmiloome paremikku. Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ning linastused on tasuta.

Loe edasi
06.08.2021

Jonas Tauli debüütfilm „Üks imeline mees“ võitis Stop Motion Our Fest 4. rahvusvahelisel filmifestivalil Argentiinas peaauhinna!

Jonas Tauli debüütfilm „Üks imeline mees“ (inglisekeelse pealkirjaga „A Most Exquisite Man“) võitis Stop Motion Our Fest 4. rahvusvahelisel festivalil rahvusvaheliste filmide võistlusprogrammis peaauhinna (Best International short). Võistlusprogrammis oli kokku 20 filmi 12 riigist.

Loe edasi

Kalender

Uudised