15.06.2021

Joonisfilm „Toonekurg” võitis mainekal Zabrebi animafilmide filmifestivalil kaks auhinda

Äsja lõppenud Zagrebi rahvusvahelisel animafilmide festivalil Animafest võitis Morten Tšinakovi ja Lucija Mrzljaki joonisfilm „Toonekurg“ kaks auhinda – publiku auhinna parimale lühifilmile ning žürii eripreemia Horvaatia filmide kategoorias.

Loe edasi
14.06.2021

Taani-Eesti-Belgia koostöös valminud ajalooline draama „Erna on sõjas“ jõuab kinodesse 18. juunil

Taani režissöör Henrik Ruben Genzi rahvusvahelise väärtfilmi „Erna on Sõjas“ („Erna i krig“ 2020) peaosas mängivad armastatud näitlejad Trine Dyrholm ja Ulrich Thomsen. Osaliselt Eestis üles võetud filmi kõrvalosades astuvad üles Aksel Ojari, Gert Raudsepp, Heino Seljamaa.

Loe edasi
09.06.2021

USA Sundance Institute toetas Anna Hintsi esimese täispika dokumentaalfilmi valmimist

Eesti-Prantsuse-Islandi koostööna valmiv režissöör Anna Hintsi esimene täispikk film „Savvusanna sõsarad“ pälvis 40 000 dollarilise tootmistoetuse Sundance Institute’i dokumentaalfilmide fondist. Toetusele kandideeris 1100 projekti üle maailma, millest valiti välja 18.

Loe edasi
09.06.2021

Viis õhtut väärt vene filmidega

Kinos Artis näeb 14.-18. juunini hinnatud vene lavastaja Aleksandr Sokurovi filme. Eriprogramm „Aleksandr Sokurov 70. Sokurovi valik“ toob ekraanile neli filmi, mille režissöör just Artise publiku jaoks välja valis.

Loe edasi
08.06.2021

Muutunud on EFI kontori suvine lahtiolekuaeg

Alates 25. juunist kuni 16. augustini 2021 on EFI kontor avatud tööpäeviti (E-R) 9:00-15:00.

08.06.2021

25. Baltic Sea Forumi tähtaeg on 11. juuni

25. korda toimuv Dokifoorum Baltic Sea Forum for Docs kutsub osalema ning taotluste tähtaeg on 11. juuni.

Loe edasi
07.06.2021

DocPoint FINEST Market esitleb nii Soome kui Eesti dokumentaalfilme

DocPoint Helsinki ja DocPoint Tallinn laiendavad koostööd ning avavad koos DocPoint FINEST Marketi. Eesmärgiks on tõsta Soome ja Eesti dokfilmide rahvusvahelist nähtavust, tuntust ja anda täiendav tõuge võimalustele leida uusi vaatajaid üle maailma. FINEST Market toimub ühenduses DocPoint festivaliga 2022. aasta jaanuaris Helsingis.

Loe edasi
03.06.2021

Eesti Filmi Instituudi ideekonkursi „Ideede katel“ tähtaeg on 17. august 2021

Konkursi eesmärk on laiaulatuslik filmiideede korje uute mängufilmide, dokumentaalfilmide ja animafilmide loomiseks. Konkurss on platvorm ideede esitluseks, vahetuseks ja uute koostööpartnerite leidmiseks. Konkursi tähtaeg on 17. august 2021. a

Loe edasi
28.05.2021

“Krati” Põhja-Ameerika esilinastus toimub maineka fantaasiafilmide festvali Fantasia raames

Rasmus Merivoo teine täispikk mängufilm “Kratt” on valitud Kanadas, Montrealis toimuvale fantaasiafilmide festivalile Fantasia. “Kratt” hõigati välja koos viieteiskümne teise rahvusvahelise filmiga festivali esimeses nimistus, kus see on märgitud kui üks hullumeelsemaid filme selleaastases valikus.

Loe edasi
27.05.2021

Eesti film vallutab kino. Tule vaatama!

24. mail avati taas kinod ja nagu paisu tagant pääsevad suurele ekraanile ka värsked kodumaised filmid.

Loe edasi
26.05.2021

Kinodesse jõuab Ivar Heinmaa dokumentaalfilm “Naised rindejoonel”

Alates 28. maist jõuab kinodesse Ivar Heinmaa uus dokumentaalfilm “Naised rindejoonel”. Film on 2014. aasta kevadel puhkenud sõjast Ida-Ukrainas naiste pilgu läbi.

Loe edasi
20.05.2021

Baltic Shorts Residency kuulutas välja selleaastased lühifilmistsenaariumi töötoa osalejad

1.- 20. juunil toimub kolmandat korda lühifilmistsenaariumite töötuba Baltic Shorts Residency, kuhu seekord valiti Eesti režissöör ja stsenarist Juri Krutii projektiga „Side Hesitation“, Leedu režissöör Akvilė Gelažiūtė projektiga „2.2 Atmospheres or Medium Pressure“ ja Läti filmitegija Žanete Skarule projektiga „Big Loop - Small Loop“. Töötuba leiab aset Klaipeda lähistel Leedus, Kintai Arts residentuuris. Töötuppa esitati üle 30 taotluse.

Loe edasi
19.05.2021

Veiko Õunpuu „Viimased“ on Stockfish filmifestivali avafilm

Sel neljapäeval, 20. mail avab Islandil toimuva Stockfishi filmifestivali Veiko Õunpuu värskeim linateos „Viimased“. Film võitis sügisel toimunud PÖFFil parima Balti filmi auhinna ja teda saadab endiselt festivalimenu. Aprillis linastus film Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil „Masters“ programmis ja GoEast filmifestivali võistlusprogrammis. Tänu viiruseleviku langusele toimub Stockfish festival füüsiliselt ja pärast homset kutsetega publikule mõeldud avalinastust on üldsusel võimalik filmi vaadata ka 25.mail, kinos Bíó Paradís.

Loe edasi
07.05.2021

Tähista Euroopa päeva „Järgmise ringiga“!

9. mail tähistatakse taas Euroopa päeva ja sel puhul avaneb huvilistel võimalus vaadata tasuta Taani auhinnatud mängufilmi „Järgmine ring“. Filmi saab näha 8. ja 9. mail veebiplatvormil Videolink (www.videolink.ee), sisestades kupongi „Terviseks!“.

Loe edasi
06.05.2021

Dash Arts EUTOPIA üritustesarja raames toimub kultusdokumentaalile „Disko ja tuumasõda“ pühendatud arutelu

12. mail toimub rahvusvahelise kunstiorganisatsiooni Dash Arts EUTOPIA üritustesarja raames kultusdokumentaalile „Disko ja tuumasõda“ pühendatud arutelu, mis avab filmikatkendite abil 80date Eesti elu ja olu -  tolleaegset propagandat, tsensuuri ja piiranguid Nõukogude Liidus
Paneelil kõnelevad mitmed eksperdid, sealhulgas ka ajakirjanik ja üks filmi produtsente Kiur Aarma, Nõukogude Liidus sündinud Briti ajakirjanik ja autor Peter Pomerantsev, endine Soome suursaadik Eestis Kirsti Narinen ja üks juhtivaid Euroopa politolooge Catherine Fieschi. 
 
Jaak Kilmi mänguline ja provokatiivne dokumentaalfilm „Disko ja tuumasõda“ (Varssavi rahvusvahelise filmifestivali parima dokumentaalfilmi võitja) jutustab Nõukogude Liidu repressioonidest 80ndatel ja võimest tsenseerida kultuurielu. Rock and roll oli vaid kuulujutt ja ainsad eetris olnud telesaated olid kõle propaganda - kuni ühel päeval ehitati Soomes hiiglaslik televisiooni antenn, mis edastas läänesignaale Tallinna.
 
Kõigil huvilistel on arutelu võimalik kuulata interneti vahendusel, registreerides siin: https://www.dasharts.org.uk/whats-on 
Üritust toetavad Eesti saatkond Londonis ja Soome Instituut.
Loe edasi

Kalender

Uudised