26.09.2023

Uue Eesti VR-mängu „Bootstrap Island“ esmaesitlus toimub MängudeÖÖ-l

Virtuaalreaalsusstuudios Maru VR on valminud arendatava mängu „Bootstrap Island“ demo-versioon ning selle avalik esmaesitlus toimub 30. septembril MängudeÖÖ-l. „Bootstrap Island“ on esimene Eesti mäng, millele on eraldatud Euroopa Komisjoni Loov Euroopa MEDIA programmi toetus.

Loe edasi
25.09.2023

Animafilmide kogumik „Kaka, kevad ja teised“ linastub Varssavi rahvusvahelisel filmifestivalil

6.-15. oktoobrini toimuval Varssavi filmifestivalil toimub „Kaka, kevad ja teised“ lühifilmide kogumiku linastus kogupereprogrammis Family Cinema Weekend. Varssavi rahvusvaheline filmifestival alustas 1985. aastal ja on üks maailma viieteistkümnest A-kategooria filmifestivalist, mida on tunnustanud mainekas Rahvusvaheline Filmiprodutsentide Liitude Föderatsioon (FIAPF).

Loe edasi
15.09.2023

Toronto filmifestivalil esilinastunud teledraama „Estonia“ pälvis sooja vastuvõtu

Esmaspäeval, 11. septembril nägi publik Toronto rahvusvahelisel filmifestivalil (TIFF) Soome, Rootsi, Eesti ja Belgia koostöös valminud seriaali „Estonia“ avaosi. Peale maailmaesilinastust tänati seriaali tegijaid nii delikaatse teema käsitlemist sedavõrd väärikal moel.

Loe edasi
13.09.2023

Vaata esimesi kaadreid kodumaisest kung fu komöödiast “Nähtamatu võitlus”

Detsembris jõuab kinodesse Eesti esimene kung fu komöödia “Nähtamatu võitlus”. Filmi režissöör on alati omanäoline Rainer Sarnet (“November”), kes seekord üllatab plahvatusliku kooslusega kung fu’st, heavy metal’ist ning õigeusust.

Loe edasi
07.09.2023

Euroopa toetused filmivaldkonnale

Loov Euroopa MEDIA programmi 2023. aasta voorudest eraldati Eesti filmivaldkonnale rekordilised 736 117 eurot. Eurotoetusi jagus mitmele uuele tulijale.

Loe edasi
21.08.2023

25. augustist kuni 10. septembrini toimub Tallinnas 17. JAFF festival, mis keskendub Aasia filmile ja Jaapani animatsioonile.

Maailm meie ümber muutub pidevalt ja seda teeb ka JAFF. 25. augustist kuni 10. septembrini 17. korda kinos Artis toimuv festival JAFF muudab oma formaati. Jaapani animatsioon moodustab endiselt olulise osa festivali programmist, kuid sel aastal on korraldajad võtnud endale ülesandeks tutvustada publikule põhjalikumalt Aasia maade filmikultuuri.

Loe edasi
18.08.2023

Eesti esitab rahvusvahelise filmi kategooria Oscarile Anna Hintsi dokumentaalfilmi “Savvusanna sõsarad”

Eesti Filmi Instituudi (EFI) kokku kutsutud komisjon valis Ameerika Filmikunsti ja -teaduste Akadeemia parima rahvusvahelise filmi kategoorias kandideerima Anna Hintsi dokumentaalfilmi “Savvusanna sõsarad”.

Loe edasi
17.08.2023

Mängufilm „Nähtamatu võitlus“ jõuab USA kinopubliku ette

Rainer Sarneti mängufilm „Nähtamatu võitlus“, mille maailma esilinastus toimus möödunud nädalal Šveitsis Locarno filmifestivalil, jõuab peagi ka USA kinopublikuni. Filmi Põhja-Ameerika esilinastus toimub septembri lõpus Ühendriikide suurima žanrifilmide festivali Fantastic Fest ametlikus võistlusprogrammis. Järjekorras juba 18. Fantastic Fest toimub 21.– 28. septembrini.

Loe edasi
16.08.2023

Teleseriaali „Estonia“ maailmaesilinastus toimub Toronto filmifestivalil

Eesti osalusega TV-draama „Estonia“ valiti septembris toimuva Toronto rahvusvahelise filmifestivali (TIFF) „Primetime“ programmi. Maineka Toronto festivali telesarjade programmis esitletakse üheksat tippseriaali üle kogu maailma.

Loe edasi
15.08.2023

Kinos Sõprus toimuvad Balti filmipäevad

22.–23. augustil toimuvad kinos Sõprus Balti filmipäevad. Üritus toimub juba seitsmendat korda ning kahel järjestikusel õhtul jõuab ekraanile Läti ja Leedu viimaste aastate filmiparemik. Filmid on eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega ja linastused on kõigile tasuta.

Loe edasi
14.08.2023

Tallinnas algab rahvusvaheline animatsioonifestival Animist Tallinn

16. - 19. augustini on Tallinnas rahvusvaheline animatsioonifestival Animist Tallinn, mis toimub sel aastal kolmandat korda. Festivali eesmärgiks on tutvustada eesti publikule kaasaaegse lühianimatsiooni paremikku, tõsta ning mitmekesistada kinokülastaja teadlikkust sellest filmiliigist. Lisaks rahvusvahelisele toodangule näitab Animist Tallinn ka uusi Eesti animafilme. Festivali linastuspaikadeks kino Sõprus ja Kinomaja.

Loe edasi
18.07.2023

Eesti animarežissöör Sander Joon lõi tunnusgraafika Kosovo suurimale animafestivalile

Eile alanud Kosovo rahvusvahelise animafestivali Anibar selleaastase festivali treileri ja graafika on loonud auhinnatud animarežissöör Sander Joon. Tänavu 14. korda aset leidev Anibar on festivalina märgiline, sest on toimunud järjepanu alates Kosovo iseseisvuse väljakuulutamisest 2008. aastal. Selle ajaga on festival kerkinud mitte ainult Kosovo, vaid terve Euroopa üheks silmapaistvamaks animafestivaliks. Tänavu on Kosovo olulise kultuurisündmuse teemaks armastus. 

Loe edasi
18.07.2023

Eesti Filmi Instituut ootab filme kandideerima Eesti esindamiseks 2024. aasta Oscaritel rahvusvahelise mängufilmi kategoorias

Eesti Filmi Instituudi kokku kutsutud sõltumatu komisjon ootab kandideerima Ameerika filmiakadeemia sätestatud reeglitele vastavaid filme, mille hulgast valib komisjon välja Eestit 96. Oscaritel rahvusvahelise mängufilmi kategoorias esindava filmi.

Loe edasi
13.07.2023

Pärnus esilinastub muusikaline portreefilm “Neeme Järvi. Muusika üle kõige”

Seni peamiselt operaatori ja produtsendina filme teinud Erik Norkroos on režissöörina peale nelja aastast tööprotsessi valmis saanud dokumentaalfilmi hiljuti oma 85. juubelit tähistanud legendaarsest Järvide dünastia esidirigendist Neeme Järvist.
Neeme Järvi on üks enim plaadistanud dirigente või koguni muusikuid maailmas. Tema nimi figureerib enam kui poole tuhande heliplaadi esikaanel, lisaks veel sadakond helikandjat, millel ta on üks paljudest tegijatest. “Kui sa mõtled väikselt, ei saa sa teha suurt muusikat.” ütleb selle kohta Neeme Järvi. Lisaks rahvusvahelisele haardele ning mitmete maailma orkestrite peadirigendiks olemisele on tal aga ka missioon kultuurisaadikuna.
Film jälgib rahvusvaheliselt tunnustatud ja rahva poolt armastatud Neeme Järvit tema viimase nelja aasta tegemistel nii Eestis kui ka Prahas, Viinis, Glasgows ja Ameerikas. Neeme olemust avavad tema perekonnaliikmed ja sõbrad ning temaga kontsertidel üles astunud muusikud Nicola Benedetti, Catriona Morison, Thomas Hampson, Joshua Bell jpt.
 
Äsja valminud filmis on oma loomingulise panuse andnud ka režissööri kauaaegne koostööpartner Kullar Viimne, heli salvestajana Mart Kessel-Otsa ning tegevprodutsendi ja toimetajana Heidi Pruuli. Filmi tootjaks on eelnevalt mitmed portreefilme nagu “Pärand. Anu Raud” ja “Toomas Edur. Mees muinasjutust” tootnud stuudio Umberto Productions.
 
Pärnus esilinastuv film on juba teine dokumentaalfilm, mis samade filmitegijate poolt tuuakse ekraanile sel suvel just Pärnus, mitte Tallinnas. Alles möödunud nädalal linastus Pärnu filmifestivali raames Kullar Viimne ja Erik Norkroosi ühistööna valminud dokumentaalfilm skulptor Aivar Simsonist. Eesti inimestele rohkem Seaküla Simsonina tuntud skulptori portreefilm “Põrgu katlakütja” tunnistati äsja lõppenud Pärnu filmifestivalil parimaks kunstifilmiks.
 
Mõlemad dokumentaalfilmid on valminud Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuurkapitali ning Eesti Rahvusringhäälingu ühisrahastuse toel ning neid filme on peagi võimalik näha kinodes üle Eesti. Teleekraanile jõuavad filmid talvekuudel ETV kanalil.
 
 
Esilinastus: Apollo Kino Pärnu 17. juuli 2023 kl 16.00
Filmi saab veel näha 18., 19. ja 20. juulil kl 16.00 Apollo Kino Pärnus
Pileteid müüakse ning on võimalik osta ainult internetis Fienta keskkonnas aadressil Fienta.com
 
tel. +372 511 5878
heidipruuli@gmail.com 
Loe edasi
10.07.2023

Filmi- ja meediakunstide võrgustik FilmEU sai 12,8 miljoni suuruse rahastuse

3.juulil kinnitas Euroopa Komisjon filmi- ja meediakunstide võrgustiku FilmEU 12,8 miljoni euro suuruse rahastuse, mis võimaldab jätkata Euroopa filmi- ja meediakunsti alast koostööd hariduse, teadusuuringute, innovatsiooni ja ettevõtluskoostöö vallas.

Loe edasi

Kalender

Uudised