01.03.2024

Uued 1-minutilised filmid teemal „AI=TA“ läksid töösse

Eesti Filmi Instituut korraldas viiendat korda kõiki filmiliike haarava 1-minutiliste lühifilmide konkursi teemapüstitusega „AI=TA“ ning konkursile laekus nõuetekohaselt vormistatult 62 ideekavandit ning välja valiti 15 toetust saavat algatust (tähestikulises järjekorras):

Loe edasi
28.02.2024

Algas „Elu ja armastus“ teemaline õppeprogramm koolidele

Tallinna Kirjanduskeskuse, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Eesti Filmi Instituudi, Taska Filmi ja Apollo Film Productionsi eestvedamisel algas tasuta õppeprogramm ning esseekonkurss „Elu ja armastus“, mis on loodud 9.-12. klasside õpilastele ja õpetajatele.

Loe edasi
14.02.2024

Kinodesse jõuab Eeva Mägi mängufilm põlvkondade vahelistest suhetest

Alates 1. märtsist jõuab Eesti kinolevisse režissöör Eeva Mägi täispikk mängufilm “Mo Mamma”.  Lugu laotab suvesoojale õhtukastele eleegia, mis hakkab hargnema ema ja tütre leinana mööda erinevaid radu. Sihiks soov põgeneda tunnete eest, mida on rohkem, kui hing jaksab tunda. 

Loe edasi
08.02.2024

Tartu Filmifond avas 2024. aasta esimese taotlusvooru

Taotlusi saab esitada kuni 15. märtsini. Tartu filmifondist on võimalik taotleda tagasimakset kuni 30% regioonis filmitootmiseks tehtud kuludelt.

Loe edasi
01.02.2024

Marko Raadi mängufilm „Biwa järve 8 nägu“ esilinastus Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil

Eile, 31. jaanuaril esitleti mainekal Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil (IFFR) Marko Raadi uut mängufilmi „Biwa järve 8 nägu“. Festivalil toimus filmi maailmaesilinastus ning kohal viibis ka filmi režissöör ja stsenarist Marko Raat.

Loe edasi
31.01.2024

Eesti lühifilmid on esindatud Clermont-Ferrandi rahvusvahelisel lühifilmide festivalil

Tänavusel Clermont-Ferrandi rahvusvahelisel lühifilmide festivalil linastub rahvusvahelises võistlusprogrammis Liisi Grünbergi debüüt „Miisufy“. Põhivõitlusprogrammis on kokku 66 filmi 52-st riigist. Võistlusprogrammi filmidest vaid 11 on animeeritud ja seega on eriti tore, et Eesti on esindatud just lühianimatsiooniga.

Loe edasi
30.01.2024

Eesti Kirjanduse Päev Arkaader.ee -s – eesti kirjanduse pärlid filmis

Uhiuue raamatu "Arkaader" süžee hargneb Kõrboja peremehe mõistatuslikul maavaldusel, kus avastatakse Põrgupõhja uue vanapagana kuritegelikud plaanid. Peategelane, hüüdnimega Kevadine Kärbes ehk kurjategija taustaga detektiiv, sukeldub meeleolukasse sügisballi meenutavasse maailma, kus intriigides mängivad olulist rolli Libahunt ja tema varjatud motiivid. Vägev Vähk ja Ahne Naine toovad omakorda sisse keerulised suhted ning rahapesu süüdistused, kuid keskmes on alati kaka, kevad ja teised müsteeriumid. Kus küll on tõde ja kellel on õigus, on selge ainult asjaosalistele endile. Selle kriminaalse pusle lahendamine on kui üks parajalt suur maalritöö.. #eestikirjandusepäev

Loe edasi
30.01.2024

Täna algab viieteistkümnes DocPoint Tallinn

Täna, 30. jaanuaril algab 15. DocPoint Tallinn, mis kestab kogu nädala ning toob ekraanidele läinud aasta dokiparemiku kogu maailmast. Festivali avab Eesti-Soome koostööfilm „Ilvesmees”, kokku linastub tänavuses programmis 33 filmi.

Loe edasi
24.01.2024

Trieste kaastootmisturul pälvis autasu Eesti peatootmises valmiv film „Beatrice“

Trieste filmifestivali kaastootmisfoorumi When East Meets West Itaalia–Balti arendusauhinnad anti välja kuuendat korda 22. jaanuaril 2024. Üks auhinnasaajatest on Eesti-Itaalia koostööprojekt „Beatrice“.

Loe edasi
09.01.2024

Ülilühikeste filmide konkursi tähtaeg on 1. veebruar

Eesti Filmi Instituut kuulutab välja juba traditsioonilise 1-minuti filmide ideekonkursi ja 2024. aasta teema on „AI=TA“. Kavandite esitamise tähtaeg on 1.veebruar 2024.

Loe edasi
03.01.2024

Neitsi Maali võitjaks kuulutati “Savvusanna sõsarad”

Eesti Filmiajakirjanike Ühing valis aasta Eesti filmiks Anna Hintsi dokumentaali “Savvusanna sõsarad”, aasta filmiajakirjanikuks Johannes Lõhmuse ja aasta levifilmiks draama “Päikesepõletus”.

Loe edasi
03.01.2024

Täna antakse välja Neitsi Maali preemia

Täna annab Eesti Filmiajakirjanike Ühing välja tunnustused aasta Eesti filmile, aasta filmiajakirjanikule ja aasta levifilmile.

Loe edasi
22.12.2023

Ameerika filmiakadeemia Oscarite eelvalikusse jõudsid kaks Eesti lühianimatsiooni „Eeva“ ja „Koerkorter“

Ameerika filmiakadeemia Oscarite eelvalikusse jõudsid kaks Eesti lühianimatsiooni „Eeva“ ja „Koerkorter“.

Loe edasi
22.12.2023

Neitsi Maali auhinnale kandideerib viis filmi

Eesti Filmiajakirjanike Ühing kuulutas välja viis filmi, mis kandideerivad jaanuari alguses Eesti vanimale, 31. korda välja antavale Neitsi Maali auhinnale. 

Loe edasi
21.12.2023

Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil linastub kolm Eesti mängufilmi

25. jaanuarist kuni 4. veebruarini toimub 53. korda Rotterdami rahvusvaheline filmifestival, kus toimub Marko Raadi uue mängufilmi „Biwa järve 8 nägu“ maailmaesilinastus ning esitletakse Sulev Keeduse filme „Georgica“ ning „Somnambuul“.

Loe edasi

Kalender

Uudised

Uued 1-minutilised filmid teemal „AI=TA“ läksid töösse

Eesti Filmi Instituut korraldas viiendat korda kõiki filmiliike haarava 1-minutiliste lühifilmide konkursi teemapüstitusega „AI=TA“ ning konkursile laekus nõuetekohaselt vormistatult 62 ideekavandit ning välja valiti 15 toetust saavat algatust (tähestikulises järjekorras):
Loe lisa