03.07.2023

Eeva Mägi hübriid-dokumentaal "Kellele ma naeratan?" valiti ühele maailma suurimale laste-ja noortefilmide festivalile

Režissöör Eeva Mägi esimene täispikk dokumentaalfilm "Kellele ma naeratan?" alustab oma festivalide teekonda maailma esilinastusega 53. Giffoni filmifestivalil, mis toimub 26.-29.juulil Itaalias."Kellele ma naeratan?" räägib ema armastuse tugevusest oma laste vastu. Mari põeb 4. astme vähki ning samal ajal peab võitlust oma tütre hooldusõiguse eest. Selle kõige keskel on 12-aastane, alati rõõmlik, Mari poeg Oliver. Mari valmistab teda enda surmaks ette - kuidas omavahel suhelda või kuidas koos jalgpalli mängida ka pärast tema lahkumist. Kui see päev saabub, jätkab Oliver emaga oma elu jagamist. See on film ühe noore poisi üleskasvamisest sügavate ja tagasipöördumatute muutuste keskel, otsides oma viisi leinamiseks.

Giffoni fimifestival on üks maailma suurimaid ja vanimad laste-ja noorte filmifestivale, mis loodi 1971. aastal eesmärgiga tõsta esile ja arendada kino noortele ja tõestada, et need filmid on kõrgekvaliteedilised ja võimelised "turul" läbi lööma. Festivalil on mitmeid alaprogramme. "Kellele ma naeratan?" linastub täispikkade dokumentaalfimide võistlusprogrammis GExDoc. Rahvusvaheline zürii koosneb ligi 600-st noorest filmivaatajast.

Filmi režissöör-stsenarist Eeva Mägi on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli 2015 aastal. Tema dokumentaalfilm “Süda Sõrve Sääres” (2019) oli võidukas 2020. a Melbourne’i Rahvusvahelisel Filmifestivalil, millega kaasnes võimalus võistelda parimale lühidokumentaalfilmi Oscarile. Tema käe all on valminud veel sellised lühifilmid nagu “Lembri Uudu” (2017), “Maakohus” (2020) ja “Kolmapäev” (2021). Tema kõige värskem lühimängufilm, ooper-vestern "3. oktavi f" võitis 2022 PÖFF-l parima rahvusliku lühifilmi auhinna, sh. ka õiguse kandideerida Oscaritele. 2022 suvel toimusid Eeva esimese täispika mängufilmi “Mamma Mia” võtted. Eeva Mägi on saanud Kultuurkapitali Noore Filmitegija preemia 2018. aastal ja DocPoint Tallinna Noore dokumentalisti preemia 2019. aastal.

Stsenaariumi kaasautoriks on peategelane Oliver Cypriano, kes ühtlasi täidab filmis ka jutustaja rolli. Filmi operaator on Sten-Johan Lill, montaažirežissöör Kersti Miilen, helilooja Tanel Kadalipp, helirežissöör Ranno Tislar, kujundaja Allan Appelberg, kaasprodutsent Dora Nedeczky, produtsent Kristofer Piir. "Kellele ma naeratan?" on osalenud Ice & Fire Docs ning DocCelerator töötubades ning East Silver Market kaastootmisturul, kus oli nomineeritud Silver Eye auhinnale. Filmi toodeti filmistuudios Allfilm ning tootmist on rahastanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Eestis näeb filmi esmakordselt Pimedate Ööde Filmifestivali alafestivalil Just Film käesoleva aasta novembris.

Lisainfo:
Treiler: https://youtu.be/xtYgks8YRxI
Facebook: https://www.facebook.com/whoamismilingforfilm
Instagram: https://www.instagram.com/kellelemanaeratan/
Koduleht: https://allfilm.ee/et/projektid/kellele-ma-naeratan/
Teemaviited: #kellelemanaeratanfilm #whoamismilingforfilm #allfilm 

Giffoni filmifestival
Facebook: https://www.facebook.com/GiffoniExperience
Koduleht: https://www.giffonifilmfestival.it/en/Kontakt:
Kristofer Piir
Produtsent
+372 502 0843
kristofer@allfilm.ee
Allfilm OÜ

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa