06.10.2023

Kogupere nukufilm „Kadunud sokid“ kogub festivalidel auhindu

Lühifilmikogumiku „Kaka, kevad ja teised“ üks kasvandikke, režissöör Oskar Lehemaa „Kadunud sokid“, võitis Schlingeli laste- ja noortefilmide festivalil rahvusvahelise lühifilmide võistlusprogrammi peaauhinna. Iga-aastane festival toimub septembri lõpus Chemnitzi linnas, Saksamaal ja see on üks suurimaid noorele publikule suunatud festivale  Euroopas.„Kadunud sokid“ võitis ka animatsiooniprogrammi peapreemia Seouli lastefilmide festivalilt ning sellega kaasnes ka kopsakas auhinnaraha 5 miljonit, küll kohalikus valuutas – Lõuna-Korea wonides. 

Režissöör Oskar Lehemaa kommenteerib tunnustusi järgmiselt, „Päev algas tõesti toredasti - postkasti oli laekunud kaks kirja filmifestivalidelt maailma eri otstest. Mõlemad teatasid, et meie sokifilm oli võitnud oma kategoorias peaauhinna, need on ühtlasi selle filmi esimesed trofeed. Schlingeli festival oli lahkelt nõus mind auhinnatseremooniaks kohale sõidutama. Mõeldud-tehtud, järgmisel õhtul olin juba Saksamaal Chemnitzis väikese kino laval ja võtsin lühifilmide žüriilt vastu poisikluti kujulise Schlingeli filmifestivali trofee. „Kadunud sokid“ oli sealsele publikule tõesti korda läinud, nii žürii kui ka publik kiitsid meie võttemeeskonna tublit tööd. Eriti palju elevust tekitasid filmi nimitegelased – väikesed villased soki-nukud – mis minuga kiirvisiidi kaasa tegid. Publik sai nendega lähemalt tutvuda ja paljud tegid nendega ka selfiesid, nii et meie kollased sokid on nüüd nii mõnegi Chemnitzi filmisõbra pildialbumis.“

„Kadunud sokid“ on osa „Kaka, kevad ja teised“ animakogumikust, mis liidab endas viis eriilmelist animafilmi – „Kadunud sokid“, režissöör Oskar Lehemaa; „Pilt, mis öösel liigutas“, režissöör Mikk Mägi; „Frikadellid ja pelmeenid“, režissöör Heiki Ernits; „Sitikas Peeter“, režissöör Meelis Arulepp ja  „Kaka ja kevad“, režissöör René Vilbre. Tootjafirma on A Film Estonia, filmi peaprodutsent on Kristel Tõldsepp.

Film saab vaadata Elisa ja Telia voogedastusplatvormidel ning on saada ka DVDna Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti.


Lisainfo:

Mirjam Mikk
Eesti Filmi Instituut
mirjam@filmi.ee

Kristel Tõldsepp
A Film Estonia produtsent
kristel@afilm.ee

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa