20.10.2023

Kultuuriministeerium toetab dokumentaalfilmi „Savvusanna sõsarad“ Oscari kampaaniat

Kultuuriministeerium toetab Anna Hintsi dokumentaalfilmi „Savvusanna sõsarad“ filmiauhindade hooaja ning parima rahvusvahelise filmi Oscari kampaaniat 165 000 euroga. 

„Eesti film on meie väikese riigi oluline visiitkaart. Anna Hints kajastab „Savvusanna sõsarates“ lummavalt Eesti jaoks olulist vaimset kultuuripärandit, rikkalikult elujõulist suitsusauna traditsiooni, jutustades samas puudutavaid ja ajatuid isiklikke lugusid. Filmi on juba praeguseks saatnud harukordne rahvusvaheline edu, soovin selle tegijatele jätkuvaid kordaminekuid ka teel kuldmehikese ning teiste auhindade poole,“ ütles kultuuriminister Heidy Purga

„Oscarile pürgimisel ainult meisterlikust filmist ei piisa. Kultuuriministeeriumi eraldatud toetus võimaldab võtta pardale väga suurte kogemuste ning varasemate edulugudega kampaaniameistrid ning viia ellu auhinnahooaja kampaania, mis on eelduseks, et „Savvusanna sõsarad“ suudaks üldse pakkuda konkurentsi teistele Oscarile ja muudele rahvusvahelistele filmiauhindadele pretendeerivatele meistriteostele. Vaatamata sellele, kas me lõpuks jõuame Oscari nominatsioonini või võidame kuldmehikese, on iga kampaaniale kulutatud euro aidanud väga mõjusal ja inimesi puudutaval moel tutvustada maailmale Eestit, meie kultuuri ja erilist maailmataju,“ selgitas filmi produtsent Marianne Ostrat. 

„Savvusanna sõsarad“ on praeguseks pälvinud kutse rohkem kui 50 festivalile üle maailma, võitnud seitse auhinda ja pälvinud žüriide äramärkimisi. Film linastub hetkel Suurbritannia ja Leedu kinodes ning sügistalvel ootab filmi ees kinolevi veel 14 Euroopa riigis, Kanadas ja Austraalias. „Savvusanna sõsarad“ on hetkel Euroopa Filmiauhindade eelvalikus parima dokumentaalfilmi kategoorias ning film pälvis selle nädala alguses Ameerika filmikriitikute ühingu Critics Choice Documentary Awards’il nominatsiooni parima täispika debüütdokumentaalfilmi kategoorias.

Filmiauhindade ning Oscari kampaania raames korraldatakse erilinastusi ja vastuvõtte Ameerika Filmikunsti ja -Teaduste Akadeemia liikmetele Los Angeleses, New Yorgis, San Franciscos, mitmes Euroopa pealinnas ja Suurbritannias, samuti reklaamitakse filmi mainekates filmitööstuse väljaannetes. Akadeemia kuulutab Oscarite lühinimekirja välja 21. detsembril ning nominendid 23. jaanuaril. Eesti esitatud filmi teekonda parima rahvusvahelise filmi Oscari nominatsiooni poole toetavad lisaks Kultuuriministeeriumile Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Instituut ning filmi kaastootjad, müügiagent ja levitaja Ameerika Ühendriikides.

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik kanti UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja 2014. aastal.


Lisainfo 
Karlo Funk 
Kultuuriministeeriumi audiovisuaal- ja digikultuuri nõunik 
5648 5966 
karlo.funk@kul.ee 

Kalender

Uudised

„Päikeseaeg“ võitis Beldocsil parima rahvusvahelise filmi auhinna

Liis Nimiku dokumentaalfilm „Päikeseaeg“ võitis Serbia dokumentaalfilmide festivalil Beldocs parima rahvusvahelise filmi auhinna. Film konkureeris rahvusvahelises võistlusprogrammis ning žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Liis Nimik loob tundliku hoole ja täpse kadreeringuga õrna, kuid magneetiliselt elava maailma, mis on laetud peaaegu animistliku jõuga, kulgedes läbi aastaaegade ja läbi Eesti maaelu igapäevarütmide.“
Loe lisa